Desivá smrť: Muža zabil elektrický prúd, predchádzala tomu hádka s priateľkou

búrka Ilustračné foto: Pexels

MOLDAVA NAD BODVOU – K veľkému nešťastiu došlo v nedeľu (24. 9.) v meste Moldava nad Bodvou, okres Košice a okolie. Mladík (†33) sa počas búrky rozhodol vyliezť na elektrický stĺp, kde ho zasiahol blesk a v dôsledku silného eklektického prúdu podľahol zrneniam, ktoré neboli zlučiteľné so životom.

Podľa informácií Korzára, ktorý o tragédii informoval, tomu predchádzala hádka s partnerkou. Muž potom, čo došlo k slovnému konfliktu s priateľkou, po stĺpe vyliezol k elektrickým drôtom. Mladík liezol na stĺp aj napriek tomu, že práve bola búrka. Zasiahol ho elektrický prúd. Bezvládne telo potom spadlo na zem, popálené mal najmä ruky.

Prípadom sa zaoberá polícia. „Môžem potvrdiť, že v nedeľu popoludní v Moldave nad Bodvou zomrel po elektrickom zásahu 33-ročný muž. Ten z presne nezistených dôvodov vyliezol na elektrický stĺp a rukou sa chytil vedenia vysokého napätia,“ uviedla pre Korzár košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Obhliadajúci lekár predbežne cudzie zavinenie vylúčil a nariadil vykonanie pitvy. Polícia začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia, uvádza zoznam.sk.


Ďalšie články