Situácia na východnej hranici sa komplikuje. Kolóna je dlhšia, ako bola

MICHALOVCE Dopravná situácia na hranici s Ukrajinou je napätá. Kamiónov je čoraz viac, polícia sa snaží situáciu vyriešiť.

Ako informuje polícia na sociálnej sieti, približne 20-kilometrová kolóna nákladných vozidiel sa tiahne v súčasnej dobe od križovatky na obec Fekišovce až po hraničný priechod Vyšné Nemecké. „Všetky prichádzajúce kamióny, mimo kamiónov prepravujúcich tovar podliehajúci skaze a zvieratá, sú odkláňané na záchytné parkovisko pri firme Yazaki v Michalovciach. Doprava na hraničnom priechode Vyšné Nemecké je stále vybavovaná priebežne, naďalej však treba rátať so zdržaním,“ upresnila polícia s tým, že situácia sa môže skomplikovať dnes po 22. hodine, keď sa po slovenských cestách môžu začať presúvať nákladné vozidlá. Kolóna nákladných vozidiel smerujúcich na Ukrajinu sa tak môže ešte predĺžiť.

Policajti aj naďalej ostávajú v teréne, situáciu budú monitorovať a operatívne na ňu reagovať. „Občanov vyzývame k zvýšenej ohľaduplnosti a tolerancii, samozrejme, na zvýšenie vlastnej bezpečnosti na cestách, keďže kamióny stoja v smere na hraničný priechod v jazdnom pruhu. Zároveň žiadame vodičov o rešpektovanie pokynov príslušníkov policajného zboru,“ uzavrela polícia.

Zdroj: KR PZ Košice


Ďalšie články