Odkaz matky synovi, ktorý skočil zo strechy školy: Spinkaj sladko, anjelik náš. Navždy ťa budeme ľúbiť

403723411_24126888353625814_299141536872498673_n Obrázok svojho jediného syna umiestnila zronená mama na sociálnu sieť. Foto: FB

PARCHOVANY – Manželia Iveta a Roman z Parchovian prežívajú od pondelka 20. novembra to, čo nechcú zažiť žiadni rodičia. Ich jediný syn Roman sa rozhodol odísť z tohto sveta dobrovoľne. Zvolil si veľmi dramatický a ojedinelý spôsob samovraždy. 

Miestni tvrdia, že chlapec vyliezol po rebríku na strechu školskej budovy a odtiaľ skočil pred očami nielen spolužiakov a pedagógov, ale aj vlastnej matky, ktorej krátko predtým volal. Práve zronená Iveta uverejnila na sociálnej sieti kolorovanú fotografiu jedináčika, ku ktorej pridala vrúcne slová: Spinkaj sladko, anjelik náš. Navždy ťa budeme ľúbiť! Text doplnila čiernymi srdiečkami a grafikou plačúcich emotikonov.

Pod fotografiou usmievajúceho sa chlapca, ktorého tvár je ako keby vnorená do oblakov, pribúdajú prejavy sústrasti, ale aj rady pre nešťastných rodičov. Zatiaľ čo krátko po tragédii sa na sociálnej sieti mnohí pýtali, čo mohlo byť príčinou takého dramatického kroku tínedžera, teraz rodina hovorí o šikanovaní ich syna spolužiakmi a žiada hlavu riaditeľa školy.

Starosta obce Marián Hazuga pre Košický Štandard uviedol, že obec ako zriaďovateľ nebude nijako komentovať informácie, ktoré prenikli na verejnosť, ani vstupovať do vyšetrovania. „Budeme postupovať v zmysle zákona, ale určite nechceme robiť unáhlené závery,“ povedal starosta. Vedenie školy zaujalo podobnú taktiku. „Aj na základe odporúčania vyšetrovateľov sa nebudeme k ničomu vyjadrovať,“ zareagovala na náš telefonát jedna z učiteliek. Udalosťou sa zaoberá vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trebišove, ktorý vedie vyšetrovanie pre trestný čin usmrtenia. „Vzhľadom na citlivosť prípadu, aj s prihliadnutím na vek poškodenej osoby bližšie informácie k prípadu poskytovať nebudeme,“ uviedla krátko po tragickej udalosti košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Daniela Pirschelová


Ďalšie články