Cynickí spolužiaci Romana: Namiesto odhovárania ho vyzývali, aby skočil

Roman skočil zo strechy školy pred očami svojej mamy. Obrázok svojho jediného syna umiestnila zronená mama na sociálnu sieť. Foto: FB

PARCHOVANYV obci v okrese Trebišov sa tento týždeň nehovorí o inom, ako o smrti deviataka miestnej základnej školy Romana, ktorý v pondelok 20. novembra skokom z budovy školy ukončil svoj mladý život. Otec chlapca tesne po tragédii tvrdil, že jeho syn sa rozhodol pre takýto zúfalý krok kvôli šikanovaniu zo strany spolužiakov, pričom vedenie školy a pedagógovia to dlhodobo prehliadali.

Otec sa preto rozhodol podať trestné oznámenie. O tom, prečo rodičia nepreložili Romana do inej školy, otec nehovorí. Pritom šikana patrí k najčastejším dôvodom prestupu žiaka. Ten sa uskutočňuje na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu, rozhoduje o nej riaditeľ školy, do ktorej sa žiak hlási.

Najnovšie rodičia poskytli Novému Času video, kde je zachytené nepochopiteľné a veľmi kruté správanie spolužiakov nešťastného chlapca. „Roman, skoč!“ počuť výzvy smejúcich sa spolužiakov smerom k mladíkovi, ktorý stojí na streche. Ďalšia osoba hovorí: „Roman, poď dole, č..ák!“

Pre Nový Čas sa vyjadrila aj matka Romana, ktorá videla osudný skok syna na vlastné oči. Predtým sa ho snažila spolu so zástupcom riaditeľa školy od činu odhovoriť. „Robil všetko preto, aby Roman zliezol zo strechy. Nepomohlo to. Ja som mu hovorila, že zmení školu,“ popísala matka dramatické okamihy i posledné minúty pred tragickým skokom. „Stál na hrane strechy. Potom roztiahol ruky a skočil. Tesne vedľa mňa. Keď dopadol, kričala som a museli ma držať,“ povedala zničená Iveta.


Ďalšie články