Kraj vyhlásil výberové konanie na generálneho riaditeľa Správy ciest KSK

Správa ciest KSK Správa ciest KSK sa „preslávila" viacerými kauzami. Foto: SC KSK

KOŠICE – Košický samosprávny kraj (KSK) vyhlásil výberové konanie na generálneho riaditeľa Správy ciest (SC) KSK. Záujemcovia sa môžu hlásiť do 8. januára budúceho roka. Informovala o tom hovorkyňa kraja Katarína Strojná.

„Výberové konanie bude pozostávať z písomnej a ústnej časti. Písomný test prostredníctvom 30 otázok overí odborné znalosti uchádzača zo zákonov a vyhlášok, ktorých vedomosť je pre výkon funkcie nevyhnutná,“ spresnila s tým, že predpokladom pre postup uchádzača k ústnej skúške je dosiahnutie minimálne 70-percentnej úspešnosti odpovedí z písomnej časti.

Ústna časť výberového konania pozostáva z prezentácie vypracovaného projektu a odpovedí na otázky piatich členov výberovej komisie. Rovnako aj v tejto časti potrebuje uchádzač dosiahnuť minimálne 70 percent z celkového počtu bodov. „Z ústnej časti bude vyhotovovaný zvukovo-obrazový záznam a verejnosť bude môcť sledovať aj on-line prenos,“ dodala Strojná. Ďalšie informácie o výberovom konaní sú zverejnené na webovej stránke KSK.

Celá situácia vznikla po tom, ako NAKA 9. novembra zatkla bývalého generálneho riaditeľa Antona Trišča. Ten sa vzdal funkcie 23. novembra, tesne pred mimoriadnym zasadnutím krajského zastupiteľstva, ktoré bolo zvolané kvôli jeho odvolaniu. Polícia obvinila Trišča z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku v súbehu so zločinom machinácie pri verejnom obstarávaní. Malo ísť o nákup nadstavieb na sypače v hodnote približne 200 – tisíc eur, ktoré ale nemali žiadne doklady. Preto neboli reálne použiteľné.

Špecializovaný trestný súd vzal 12. novembra Trišča do väzby. Najvyšší súd SR ho 22. novembra prepustil z väzby s tým, že nezistil dôvody väzby. V súčasnosti je dočasným riadením SC KSK poverený doterajší riaditeľ prevádzkového úseku Peter Vaľko a to až do odvolania, prípadne úspešného ukončenia výberového konania na pozíciu generálneho riaditeľa.


Ďalšie články