Poľsko zavedie kontroly vozidiel na hraniciach so Slovenskom

od 21 decembra 9 devä nových krajín zrušená hranica pasy pasová kontrola Kontroly na slovensko-poľskom hraničnom priechode Trstená-Chyžné. Foto: Lýdia Vojtaššáková/TASR

Poľsko bude na hraničných priechodoch so Slovenskom kontrolovať prichádzajúce vozidlá. Oznámil to v pondelok poľský premiér Mateusz Morawiecki.

TASR správu prevzala z agentúry Reuters. Morawiecki na predvolebnom mítingu povedal, že ministrovi vnútra dal pokyn na zavedenie kontrol mikrobusov, dodávok, áut a autobusov na hraniciach so Slovenskom pri podozrení, že môžu prevážať nelegálnych migrantov.

Možné posilnenie kontrol na hraniciach so Slovenskom v pondelok avizoval hovorca poľskej vlády Piotr Müller. Reagoval na informácie, že ilegálni migranti prichádzajú do Poľska zo Slovenska vo vyššom počte.

Vysvetlil, že migranti pokladajú Poľsko a Slovensko za tranzitné krajiny, pretože ich cieľom je Nemecko. Reuters pripomína, že v Poľsku budú 15. októbra parlamentné voľby, pričom vládna strana Právo a spravodlivosť (PiS) svoju predvolebnú kampaň postavila na boji proti migrácii.

(tasr)


Ďalšie články