V Prešove otvorili prvý inkubátor nápadov. Pomôcť má podnikavým stredoškolákom

image-10 PSK pomáha s prvým slovenským inkubátorom pre podnikavých stredoškolákov. Foto: psk.sk

PREŠOV – Prvý stredoškolský inkubátor nápadov spustili aj v Prešovskom kraji. Projekt prináša nezisková organizácia DASATO v spolupráci s jednou z bánk na Slovensku a podieľa sa na ňom aj samospráva Prešovského kraja. 

Ako informuje samospráva na svojom webe, inkubátor, nazvaný DASATO Idea Lab v PSK má za cieľ podporiť stredoškolákov v rozvoji podnikateľských zručností a v realizácii ich nápadov. 

Projekt odštartoval poldňovým ideatónom, ktorý sa konal vo štvrtok 9. mája v priestoroch župného úradu a zúčastnilo sa na ňom zhruba tridsať stredoškolákov. V rámci inkubátora účinkuje viacero známych partnerov a Prešovský kraj je zapojený ako mentor a lektor.

Program inkubátora trvá približne osem mesiacov a zahŕňa rôzne aktivity. Začal sa sériou ideatónov v piatich krajoch Slovenska vrátane Prešovského kraja, ktoré majú za úlohu objaviť podnikateľské talenty medzi mladými.

„Inkubátor prinesie aj workshopy o podnikaní a rozvoji startupu, ale aj o obchodných modeloch, marketingu, brandingu či inováciách, pričom ich cieľom má byť identifikácia minimálne 15 atraktívnych projektov,“ spresnila samospráva s tým, že študenti zo stredných škôl môžu projekty prihlasovať do DASATO Idea Lab do konca júla.

Šancu uspieť v inkubátore, získať informácie ako rozbehnúť podnikanie a vylepšiť svoj nápad majú tiež stredné školy z Prešovského kraja. Viac informácií na stránke www.dasatoacademy.sk/idea-la, kde zároveň prebieha prihlasovanie projektov.

(psk.sk, kol)


Ďalšie články