Autobusom zo Starého Smokovca do Noweho Targu? Bez problémov, premávať bude v týchto dňoch 

nové-cezhraničné-autobusové-spojenie-starý-smokovec-nowy-targ Pribudlo nové cezhraničné autobusové spojenie. Foto: imhd.sk

POPRAD – Vysokým Tatrám pribudlo nové medzinárodné autobusové spojenie. Poľský dopravca zaviedol linku na trase Nowy Targ – Starý Smokovec. Autobusy však premávajú len počas víkendov a sviatkov, odchody majú dvakrát denne v oboch smeroch, pričom cesta trvá hodinu a pol.

Informovalo o tom Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry, podľa ktorého si cestujúci môžu lístky zakúpiť priamo u vodiča či cez internetovú stránku dopravcu.

Poľská spoločnosť Koleje Malopolskie zabezpečuje od roku 2015 okrem železničnej aj autobusovú verejnú prepravu.

„Pribudla nám tretia medzinárodná autobusová linka, čo je veľký posun vpred. Menšie, 20-miestne autobusy premávali pôvodne len na trase Nowy Targ – Jurgov. Po mnohých rokovaniach s ministerstvom dopravy sa nám podarilo predĺžiť linku až do Starého Smokovca,“ ozrejmil primátor Vysokých Tatier Jozef Štefaňák.

Výhodou je podľa jeho slov to, že cestujúci si môžu zakúpiť lístok aj priamo u šoféra. „Naďalej pracujeme na tom, aby pribudli ďalšie zaujímavé spojenia, aby ľudia využívali hromadnú dopravu,“ dodal.

Podľa ZCR Vysoké Tatry autobusy premávajú počas víkendov a sviatkov na trase Nowy Targ (železničná stanica), Gronkov – Bialka Tatranská – Tatranská Bukovina – Čierna Hora – Jurgov – Podspády – Ždiar – Tatranská Kotlina – Kežmarské Žľaby – Tatranská Lomnica – Starý Smokovec. Odchody zo Starého Smokovca do Poľska sú v sobotu, nedeľu a počas sviatkov o 11.15 a 17.15. Autobusy z Noweho Targu na Slovensko odchádzajú o 9.30 a 15.15.

Združenie zároveň pripomenulo, že okrem novej linky premávajú cez Tatry, so zastávkou v Starom Smokovci a Tatranskej Lomnici, napríklad aj veľkokapacitné autobusy súkromnej spoločnosti, ktoré zabezpečujú spojenie s letiskami Budapešť, Krakov a priame napojenie na 34 slovenských a zahraničných miest.

(sita, kol)


Ďalšie články