Vážna nehoda, ktorú spôsobil opitý vodič, odstavila diaľnicu. Nabúrala aj sanitka

374472940_693141699526076_8452657505897342376_n Vážna nehoda odstavila diaľnicu. Foto: Polícia SR-Trnavský kraj/Facebook

TRENČÍN/VLČKOVCE – Na diaľnici R1 pri pumpe Vlčkovce sa stala v skorých ranných hodinách vážna dopravná nehoda. Vodič auta zn. Škoda Superb približne 6,5 km pred Trnavou nezvládol riadenie vozidla a narazil do tlmiacich zábran pri pumpe.

„Náraz ho odhodil späť na diaľnicu R1, kde do neho narazilo ďalšie auto a vodič so sanitkou,“ informovalo na sociálnej sieti Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave. Pri nehode sa rôzne zranili tri osoby, ktoré previezli do nemocníc, posádka sanitky nemala vážnejšie zranenia.

Vodičov podrobili dychovým skúškam na alkohol, tie boli v dvoch prípadoch negatívne, no 33-ročný vodič Škody Superb nafúkal viac ako 1,3 promile. „Policajti ho krátko pred 03:00 ráno obmedzili na osobnej slobode a previezli na policajnú stanicu. Muž je podozrivý z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ uviedla polícia a dodala, že diaľnica R1 bola uzavretá a neprejazdná bezmála tri hodiny.

(sita)


Ďalšie články
Únia ponúkla sieti X tajnú dohodu o cenzúre, tvrdí Musk. Iné spoločnosti ju vraj prijali

Únia ponúkla sieti X tajnú dohodu o cenzúre, tvrdí Musk. Iné spoločnosti ju vraj prijali

Na pozadí vyšetrovania, ktoré Európska komisia vedie proti sociálnej sieti X (predtým Twitter) v zmysle zákona o digitálnych službách, mal eurokomisár Thierry Breton ponúknuť tajnú dohodu majiteľovi Elonovi Muskovi. Dohoda mala spočívať v tichom obnovení opatrení, ktoré by sa dali jednoslovne nazvať cenzúra. O tejto údajnej dohode informoval sám Musk na svojom...