Ako zo zlého filmu: Muž surovo napadol manželku. Chcel ju zakopať na záhrade

zatknutie ilustračka Agresor napadol svoju manželku. Ilustračná fotografia: Foto: Polícia SR - Trenčiansky kraj/Facebook

PRIEVIDZA – V Prievidzi vzniesli obvinenie voči 49-ročnému mužovi pre prečin nebezpečné vyhrážanie. Zbil svoju ženu, ktorá napokon stratila vedomie.

V obci Kanianka sa muž pod vplyvom alkoholu vyhrážal manželke, že ju podreže a zakope na záhrade. Údajne sa tiež vyjadril, že mu je jedno, že skončí v base. „Následne ju začal škrtiť, načo ho manželka v sebaobrane dvakrát udrela popolníkom do oblasti hlavy. Obvinený jej ho vytrhol a udrel ju s ním do hlavy, následkom čoho spadla na zem a na krátky čas stratila vedomie,“ uviedla za Krajské riaditeľstvo policajného zboru v Trenčíne (KR PZ TN) Ingrid Krajčíková.

Po prebratí mal manželku opakovane udierať päsťami a raz do nej aj kopnúť. Prestal až vtedy, keď si všimol, že manželke tečie z hlavy krv. Poškodenej sa nakoniec podarilo utiecť k susede. Páchateľ poškodenej spôsobil zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie.

Policajná hliadka muža obmedzila na osobnej slobode a umiestnila ho do cely policajného zaistenia. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na dobu šesť mesiacov až tri roky.


Ďalšie články
Únia ponúkla sieti X tajnú dohodu o cenzúre, tvrdí Musk. Iné spoločnosti ju vraj prijali

Únia ponúkla sieti X tajnú dohodu o cenzúre, tvrdí Musk. Iné spoločnosti ju vraj prijali

Na pozadí vyšetrovania, ktoré Európska komisia vedie proti sociálnej sieti X (predtým Twitter) v zmysle zákona o digitálnych službách, mal eurokomisár Thierry Breton ponúknuť tajnú dohodu majiteľovi Elonovi Muskovi. Dohoda mala spočívať v tichom obnovení opatrení, ktoré by sa dali jednoslovne nazvať cenzúra. O tejto údajnej dohode informoval sám Musk na svojom...