VIDEO: V Prievidzi otvoria mestské jasle. Rodičov budú stáť mesačne niekoľko stoviek

detske jasle titulna Mesto Prievidza otvára nové mestské jasle. Foto: Stanislav Vavro

PRIEVIDZA – Radnica začne od marca tohto roku poskytovať novú sociálnu službu v podobe mestských jaslí.

Hlavným cieľom projektu, na ktorý Prievidza v minulosti získala nenávratné finančné prostriedky, je vytvoriť podmienky na zosúladenie rodinného a pracovného života obyvateľov a lepšie začlenenie žien s deťmi do troch rokov na trh práce, informovala primátorka mesta Katarína Macháčková.

Mestské jasle sú umiestnené v samostatnom pavilóne v areáli MŠ na Ul. A. Mišúta. Objekt je koncipovaný ako bezbariérový a pozostáva z dvoch oddelení, z ktorých každé disponuje šatňou, herňou a miestnosťou, ktorá slúži ako spálňa s celkovou kapacitou 20 detí,“ uviedla pre Trenčiansky Štandard počas prehliadky hovorkyňa mesta Zuzana Krajčiová.

Videoreportáž: Mesto Prievidza otvára nové mestské jasle. Zdroj: Stanislav Vavro

Ako ďalej uviedla, samozrejmosťou sú sociálne zariadenia vybavené okrem umývadiel a toaliet aj sprchou a prebaľovacím pultom. Priestory sú kompletne nové. Súčasťou je aj kuchynka, ktorá bude slúžiť na servírovanie jedál.

„Pri vstupe nechýba ani samostatná miestnosť na uloženie kočíkov. Príprava jedál sa bude realizovať v priľahlom hospodárskom pavilóne a následne bude jedlo prepravené do prípravne jedál jednotlivých tried, kde sa jedlo servíruje,“ konštatovala hovorkyňa.

Zmien sa dočkalo aj detské ihrisko, ktoré rozšírili o nové herné prvky a výsadbu.

„Mám veľkú radosť, že sa nám úspešne podarilo dokončiť tak významný sociálny projekt, ktorý umožní komplexne doriešiť starostlivosť o deti v predškolskom veku, a to o to viac, že budeme najlacnejšími detskými jasľami na území mesta,“ vyjadrila sa primátorka mesta Katarína Macháčková.

„Mestské jasle sú určené pre všetky deti vo veku od jedného do troch rokov a svoje brány otvoria prvým deťom v marci tohto roku,“ doplnila Krajčiová.

Poplatok za jasle vrátane stravy, režijných nákladov, samozrejme, vrátane plienok a všetkého, čo s tým súvisí, sa pohybuje vo výške 429 eur na mesiac.

Záujemci o umiestnenie detí nájdu prihlášku spolu s pokynmi a bližšími informáciami na webstránke mesta Prievidza v časti „školstvo a sociálne oddelenie“.

„Pre deti je následne pripravených 8 opatrovateliek, ktoré sa o ne budú plne starať,“ uzavrela hovorkyňa.

Mesto Prievidza začína od marca tohto roku poskytovať novú sociálnu službu v podobe mestských jaslí. Foto: Stanislav Vavro

Ďalšie články
Únia ponúkla sieti X tajnú dohodu o cenzúre, tvrdí Musk. Iné spoločnosti ju vraj prijali

Únia ponúkla sieti X tajnú dohodu o cenzúre, tvrdí Musk. Iné spoločnosti ju vraj prijali

Na pozadí vyšetrovania, ktoré Európska komisia vedie proti sociálnej sieti X (predtým Twitter) v zmysle zákona o digitálnych službách, mal eurokomisár Thierry Breton ponúknuť tajnú dohodu majiteľovi Elonovi Muskovi. Dohoda mala spočívať v tichom obnovení opatrení, ktoré by sa dali jednoslovne nazvať cenzúra. O tejto údajnej dohode informoval sám Musk na svojom...