VIDEO: Cestovný ruch na hornej Nitre zastreší nové regionálne centrum. Nájdete ho na lukratívnej adrese

Bojnice, horná Nitra Cestovný ruch na hornej Nitre zastreší nové regionálne informačné centrum. Zvýši sa aj úroveň prezentácie? Foto: Stanislav Vavro

BOJNICE – Oblastná organizácia cestovného ruchu Región horná Nitra Bojnice pôsobí na tomto území od roku 2012. Širokú členskú základňa tvorí viac ako 60 členov, z toho 6 samospráv.

Oblastná organizácia zažíva podľa slov riaditeľky Andrey Freimann v tomto roku veľký míľnik, nakoľko sa v súčasnosti sťahujú z priestorov pôvodnej kancelárie a zároveň zariaďujú regionálne turistické centrum.

„Naše nové sídlo bude zriadené priamo na námestí v Bojniciach, čiže priamo v turistickom centre,“ informovala riaditeľka.

Videoreportáž: Cestovný ruch na hornej Nitre zastreší nové regionálne informačné centrum.
Zdroj: Stanislav Vavro

Ako ďalej uviedla, v organizácii pribudne nová pracovná sila na plný pracovný úväzok, ktorá bude
k dispozícii ako členom organizácie, tak aj návštevníkom regiónu.

„Cieľom je tak zjednotiť prezentáciu celého regiónu a pomocou vlastného rozpočtu a štátnej dotácie podporiť aktivity, podnikateľov a samosprávy v regióne,“ konštatovala Freimann a zároveň nezabudla pripomenúť aj to, že záujem o členstvo v organizácii každoročne rastie a preto musí rásť aj úroveň prezentácie.

Aktuálne má organizácia 63 členov, z toho 6 samospráv (Bojnice, Prievidza, Handlová, Lehota pod Vtáčnikom, Sebedražie a Nitrianske Rudno) a 57 podnikateľov, fyzických osôb či zástupcov tretieho sektora – občianske združenia, neziskové organizácie, čím sa radí medzi najväčšie na Slovensku.

„Bohužiaľ ale, netýka sa to aj veľkosti rozpočtu, nakoľko výška dotácie, ktorú naša organizácia môže žiadať a prijať, je limitovaná výškou vybranej dane za ubytovanie v členských samosprávach,“ prízvukovala Andrea Freimann.

Týmto chcú apelovať na všetkých ubytovateľov, aby dôslednejšie vyberali od svojich klientov – turistov miestny poplatok, nakoľko pokiaľ tak neučinia v plnej zákonnej miere, ochudobňujú celý región.

„A to hneď dvakrát – prvýkrát na úrovni mestského alebo obecného rozpočtu, a druhýkrát na úrovni miestneho rozvoja, keď naša organizácia vie túto čiastku ešte zdvojnásobiť a musí ju len investovať naspäť – do cestovného ruchu, ktorý následne pomáha rozvíjať svoju činnosť a podnikanie všetkým, nielen členom organizácie,“ uzavrela riaditeľka.

Bojnický zámok patrí medzi najstaršie a najvýznamnejšie pamiatky na Slovensku. Foto: Stanislav Vavro

Ďalšie články
Únia ponúkla sieti X tajnú dohodu o cenzúre, tvrdí Musk. Iné spoločnosti ju vraj prijali

Únia ponúkla sieti X tajnú dohodu o cenzúre, tvrdí Musk. Iné spoločnosti ju vraj prijali

Na pozadí vyšetrovania, ktoré Európska komisia vedie proti sociálnej sieti X (predtým Twitter) v zmysle zákona o digitálnych službách, mal eurokomisár Thierry Breton ponúknuť tajnú dohodu majiteľovi Elonovi Muskovi. Dohoda mala spočívať v tichom obnovení opatrení, ktoré by sa dali jednoslovne nazvať cenzúra. O tejto údajnej dohode informoval sám Musk na svojom...