Zoznámte sa so žirafou jedinou svojho druhu. Niečo typické jej chýba

img-1920 Vzácne žirafie mláďa sa narodilo v Zoo v štáte Tennessee. Foto: CBS News

V zoologickej záhrade v Tennessee privítali nezvyčajné mláďatko. Ide o samičku žirafy, ktorá je niečím jedinečná. Chýbajú jej typické škvrny. Naposledy sa takáto žirafa narodila pred 50 rokmi.

Je jediná svojho druhu na svete. Malá žirafa sa narodila 31. júla v Brights Zoo v Limestone v štáte Tennessee. Meno zatiaľ ešte nedostala, ošetrovatelia výber nechali na ľudí. Tí môžu zvoliť spomedzi 4 mien – Kipekee (jedinečná), Firyali (nezvyčajná), Shakiri (ona je najkrajšia) a Jamella (veľká krása).

Podľa Zoo posledná zaznamenaná žirafa takéhoto druhu bola v roku 1972 menom Toshiko v Zoo Ueno. Zoo sa teší novému prírastku aj popularite, ktorú si mala žirafa získala. Tú chcú ošetrovatelia využiť na osvetu.

„Divoko žijúcim žirafám hrozí vyhynutie, ich počet klesol za posledné 3 dekády až o 40 percent,“ uviedol Tony Bright, zakladateľ Brights Zoo, pre CBS New. Podľa portálu bola v roku 2020 spozorovaná žirafia rodinka. Tri vzácne biele žirafy mali leucizmus, ktorý spôsobuje stratu pigmentácie a vytvára bielu kožu. Bohužiaľ, dve z nich zabili pytliaci.

Vzácna biela žirafa spozorovaná v Keni. Foto: CBS News

Ďalšie články