Do mestského zastupiteľstva v Dolnom Kubíne sa prebojovali dvaja noví poslanci

kubin-foto Ilustračná fotografia: Mesto DK

DOLNÝ KUBÍN – Dve voľné poslanecké miesta v dolnokubínskom mestskom zastupiteľstve obsadia Tomáš Gajdoš (KDH) a Peter Smoleň (nezávislý kandidát). V sobotňajších doplňujúcich voľbách v treťom volebnom obvode získali najviac hlasov spomedzi štvorice kandidátov. O výsledku volieb informovala predsedníčka mestskej volebnej komisie Andrea Barienčíková.

Gajdoš so Smoleňom obsadili prvé dve miesta aj vo vlaňajších októbrových voľbách, ktoré však Najvyšší správny súd SR pre chybné poradie kandidátov na hlasovacom lístku označil za neplatné a od konca januára tak bolo dolnokubínske mestské zastupiteľstvo len sedemnásťčlenné.

V opakovaných voľbách zaznamenali v Dolnom Kubíne len niečo viac ako 21-percentnú účasť, Smoleň získal 229 hlasov a Gajdoš 196 hlasov. Volebný zisk ich súperov bol iba dvojciferný, Michala Lavríka (Hlas-SD) podporilo 66 voličov a Milan Murín (Starostovia a nezávislí kandidáti) získal 53 hlasov.

,,Zvolení kandidáti na zasadnutí mestského zastupiteľstva, ktoré sa uskutoční 28. septembra, zložia do rúk primátora mesta sľub a budú im odovzdané osvedčenia o zvolení za poslanca Mestského zastupiteľstva v Dolnom Kubíne,” doplnila Barienčíková.

(sita)


Ďalšie články