Spustili predaj vstupeniek na majstrovstvá sveta v hokejbale. Slováci chcú ďalšie zlato

hokejbal, Žilina Hokejbal je najúspešnejším kolektívnym športom na Slovensku. Foto: hokejbal.sk

ŽILINA – Slovenská hokejbalová únia spúšťa od 6. júna predaj vstupeniek na majstrovstvá sveta v hokejbale juniorov do 16 a 18 rokov, ktoré sa na hlavnom zimnom štadióne a v susediacej tréningovej hokejovej hale uskutočnia od štvrtka 4. júla do nedele 7. júla.

V každej kategórii sa predstaví po šesť reprezentácií. Na MS „16“ to budú Slovensko, Česko, Kanada, USA, Maďarsko a Česko II. Na MS „18“ zasiahnu do bojov Slovensko, Česko, Kanada, USA, Švajčiarsko a Veľká Británia.

Slovensko ako usporiadateľ a hokejbalová veľmoc si nemôže dávať iné ako medailové ciele. Na minuloročných MS skončila slovenská šestnástka štvrtá a osemnástka si vybojovala strieborné medaily.

„Ideálne by bolo naplno využiť výhodu domáceho prostredia a v oboch kategóriách získať zlato. Myslím si, že naše reprezentácie majú kvalitu na to, aby svoje turnaje vyhrali. Verím, že im k čo najlepšiemu výsledku pomôžu fanúšikovia. Očakávam, že na našich dueloch by mohlo byť v hľadisku po 500 divákov. To by bolo veľmi slušné,“ povedal pre Žilinský Štandard generálny manažér slovenských reprezentácií Jaroslav Mihal.

Do Žiliny sa chytá aj veľa českých priaznivcov, ktorí to majú blízko, ale prídu aj skalní fanúšikovia z iných krajín. Dokonca, aj tí zo zámoria. Všetci záujemcovia si od 6. júna môžu kúpiť vstupenky cez sieť ticketportal.

„Denný lístok na všetky stretnutia stojí päť eur a permanentka na celý turnaj je za 15 eur. Sme spokojní, že sa to uskutoční v Žiline, kde je predpoklad, že účastníci turnaja aj diváci budú mať počas šampionátu vytvorené dobré podmienky,“ upresnil Mihal. Celkový rozpočet na šampionát je okolo 90-tisíc eur (príspevky zo štátu, medzinárodnej federácie a partnerov).

Mesto Žilina ako spoluorganizátor z vlastných zdrojov poskytne 180-tisíc eur na rekonštrukciu šatní a sociálnych zariadení, ktorú chce dokončiť do 25. júna. Navyše, žilinská samospráva poskytne obe haly bezplatne.

„Ďakujeme Slovenskej hokejbalovej únii, že za dejisko turnaja vybrala práve Žilinu. Je to dané aj úspechmi žilinského hokejbalu v minulosti,“ povedal žilinský primátor Peter Fiabáne. Podľa neho by otvárací ceremoniál mohol byť v centre mesta, čo by bolo atraktívne nielen pre športových fanúšikov, ale aj pre verejnosť.

Do širšieho organizačného výboru juniorských MS patrí aj viacnásobný majster sveta v hokejbale, člen Siene slávy, Žilinčan Róbert Kašša, ktorý je tiež členom mestského aj krajského zastupiteľstva.

„Bude to dobrá možnosť predstaviť zahraničným účastníkom a divákom naše mesto a okolie, ukázať ľuďom, ako vyzerá moderný hokejbal a spropagovať tento šport medzi mládežou. Veľmi sa na to teším,“ poznamenal pre Žilinský Štandard Kašša.

Aj fanúšikovia sa majú na čo tešiť, juniorské šampionáty sú festivalom útočného a dravého hokejbalu. Na tom blížiacom sa v Žiline predstavia nielen hokejbalové, ale aj hokejové hviezdičky, ktoré možno neskôr aj draftujú do NHL.

„Súčasťou juniorských MS bude exhibičný zápas legiend slovenského hokejbalu, pri ktorom si pripomenieme pamiatku skvelého hokejistu Pavla Demitru, ktorý sa v roku 1999 stal majstrom sveta v hokejbale,“ vyjadril sa prezident Slovenskej hokejbalovej únie Miroslav Dragun.

Táto exhibícia bude v sobotu 6. júla o 17:00. Proti sebe nastúpia tímy Legendy Slovensko a Legendy HBC 07 Žilina. Tento duel sa uskutoční pri príležitosti 25. výročia zisku historicky prvého svetového titulu Slovenska v kategórii mužov a 35. výročia založenia legendárneho klubu HBC 07 Žirafa Žilina.


Ďalšie články