Práve teraz – 15.08. 2021 10:08

Aj sedem rokov prípravy nás čaká pri niektorých prioritných stavbách ciest, upozorňuje analytik INEKO Ján Kovalčík.

Ministerstvo dopravy by sa malo začať riadiť pri výstavbe diaľnic a rýchlostných ciest prioritným zoznamom. V prvej dvadsiatke sú aj niektoré úseky diaľnice D1 na východnom Slovensku. Problém je, že sú úplne na začiatku prípravy. Tam nielenže výstavba nie je možná o rok, dva, ona sa nemôže začať ani o päť rokov. Čaká nás možno sedem rokov prípravy, hovorí Kovalčík v rozhovore pre Štandard.

Kľúčové je podľa neho bezodkladne naštartovať projektovú prípravu tých spoločensky najprínosnejších. Ako príklady uvádza výstavbu diaľnice pri Kysuckom Novom Meste, nových ciest mimo obcí severne od Nitry, pri Kežmarku i na Orave. A tiež niektorých úsekov na východnom Slovensku, napríklad plánovanej cesty od Prešova smerom na Svidník.

Viac sa dočítate v článku denníka Štandard.

Ďalšie články od Jozef Hajko
Ďalšie články
„Veci sa menia a napravujú.“ Pri mobilizácii Rusov nebuďme ako Putin, ktorý uveril vlastnej propagande, varuje analytik

„Veci sa menia a napravujú.“ Pri mobilizácii Rusov nebuďme ako Putin, ktorý uveril vlastnej propagande, varuje analytik

Po tom, čo šéf Kremľa Vladimir Putin spustil čiastočnú mobilizáciu, objavili sa na internete vtipné videá s opitými odvedencami, ale aj správy o nedostatočnom výcviku mužov. Zaznievali slová ako fiasko či fraška. Český bezpečnostný expert Jan Ludvík však varuje, aby sme neboli ako Putin, ktorý uveril vlastnej propagande.