Práve teraz – 12.10. 2021 10:38

Richard Sulík. Foto: Patrícia Falbová

Sulík o šetrení: Deťom vymontujem žiarovku. Slová ministra hospodárstva zazneli na pondelkovom tlačovom brífingu k cenám energií.

„Nebudem dávam žiadne odporúčania. Ja vám poviem, čo ja budem robiť. Túto zimu, keďže očakávam, že ceny pôjdu hore, tak budem viac dbať na to, aby som spotreboval menej. Keď moje deti nechajú v izbe zapnuté svetlo, tak najprv to bude dvihnutý prst, potom to bude pár teplých slov a potom im tú žiarovku vymontujem, keď si nedajú povedať,“ uviedol šéf SaS.

Šéf rezortu hospodárstva Slovákov zároveň uistil, že máme dostatočné zásoby plynu aj elektriny. Avšak ich ceny v budúcom roku o niečo stúpnu.

Minister hospodárstva odhaduje, že pri domácnostiach, ktoré na plyne iba varia, sa cena zvýši zhruba o 50 centov mesačne, teda 6 eur ročne. V domácnostiach, kde sa plynom aj kúri, vystúpi mesačná tarifa približne o 3,5 až 5 eur, teda 40 až 60 eur ročne.

Vysvetlil tiež, že ceny elektriny stúpnu najmä z dôvodu oživovania ekonomík po pandémii. Predpokladá, že domácnosti si priplatia zhruba 3 až 4 eurá mesačne.

„Minister Sulík dnes ľuďom odkázal, že vláda pre nich nemá žiadnu ochranu proti rastúcim cenám energií. Na rozdiel od bohatých ľudí však zvýšenie cien elektriny a plynu môže byť pre mnohých zásadnou ranou do rodinného rozpočtu,“ kritizoval líder Hlasu a nezaradený poslanec Peter Pellegrini.

Richard Sulík. Foto: Patrícia Falbová

(tod)

Ďalšie články od Tomáš Dugovič
Ďalšie články