Práve teraz – 02.01. 2022 10:32

Kolíková plánuje predložiť novelu Občianskeho zákona či Trestného poriadku. Zmenou by mohol prejsť aj Obchodný zákonník.

Snahou ministerky spravodlivosti počas nového roka bude tiež dotiahnutie už predloženej novely Trestného zákona. Zamerať sa chce aj na procesy v obchodných spoločnostiach. „Chceme vytvoriť nové možnosti pre spoločnosti, ak sa dostanú do kritickej situácie. Chceme, aby nešli hneď do konkurzu. S tým súvisia aj procesy reštrukturalizácie a plánujeme z dočasnej ochrany podnikateľov, ktoré sa nám javia ako vhodné, vytvoriť trvalé inštitúty,“ spresnila Kolíková. Rezort chce preto pripraviť zákon o obchodných spoločnostiach a nahradiť ním Obchodný zákonník.

Ministerstvo sa plánuje zamerať i na implementáciu najmä zákona, ktorý súvisí s obeťami trestných činov, a vytváranie intervenčných centier v oblasti domáceho násilia.

(tasr)

Foto: tasr/Jaroslav Novák

Ďalšie články od Michal Čop
Ďalšie články
Ničivé ruské rakety Sarmat vyrábajú aj stroje českých podnikov. Firmy ich vraj dodali ešte pred anexiou Krymu

Ničivé ruské rakety Sarmat vyrábajú aj stroje českých podnikov. Firmy ich vraj dodali ešte pred anexiou Krymu

Sibírska továreň v meste Krasnojarsk vyrába podľa Kremľa rakety schopné zasiahnuť akýkoľvek cieľ na Zemi. Tieto medzikontinentálne rakety schopné niesť jadrové hlavice majú názov Sarmat. Produkcia v továrni sa uskutočňuje aj za pomoci českých strojov. Výrobca tvrdí, že ich závodu, ktorého ešte v lete oficiálne uvádzal ako partnera, doviezol ešte pred rokom 2014, teda pred anexiou Krymu.