Práve teraz – 03.01. 2022 07:49

Meteorológovia upozorňujú na silný vietor a tvorbu hmiel. Vietor na horách môže miestami dosiahnuť rýchlosť 110 až 135 kilometrov za hodinu.

V horských oblastiach na Slovensku platí výstraha pred silným vetrom. Meteorológovia upozorňujú aj na tvorbu hmiel. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na to upozornil na svojom webe.

Výstraha prvého stupňa pred vetrom na horách platí niektoré okresy v Bratislavskom, Banskobystrickom, Trenčianskom, Trnavskom, Prešovskom a Žilinskom kraji. Vietor môže miestami dosiahnuť rýchlosť 110 až 135 kilometrov za hodinu.

Meteorológovia vydali aj výstrahu prvého stupňa pred vetrom, ktorá platí najmä na západe krajiny v Bratislavskom, Trnavskom, Nitrianskom a Trenčianskom kraji a v okresoch Poprad a Kežmarok. V týchto lokalitách sa ojedinele očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne priemernú rýchlosť okolo 45 kilometrov za hodinu  a/alebo krátkodobo rýchlosť 65 až 85 kilometrov za hodinu.

Zároveň do pondelkovej 9.00 h platí výstraha prvého stupňa pred hmlou v niektorých najmä na strednom a východnom Slovensku.

(tasr)

Ďalšie články od admin
Ďalšie články
Ničivé ruské rakety Sarmat vyrábajú aj stroje českých podnikov. Firmy ich vraj dodali ešte pred anexiou Krymu

Ničivé ruské rakety Sarmat vyrábajú aj stroje českých podnikov. Firmy ich vraj dodali ešte pred anexiou Krymu

Sibírska továreň v meste Krasnojarsk vyrába podľa Kremľa rakety schopné zasiahnuť akýkoľvek cieľ na Zemi. Tieto medzikontinentálne rakety schopné niesť jadrové hlavice majú názov Sarmat. Produkcia v továrni sa uskutočňuje aj za pomoci českých strojov. Výrobca tvrdí, že ich závodu, ktorého ešte v lete oficiálne uvádzal ako partnera, doviezol ešte pred rokom 2014, teda pred anexiou Krymu.