Práve teraz – 03.01. 2022 09:35

Web denníka The Jerusalem Post sa stal terčom hackerského útoku. Na stránke sa objavila ilustrácia odkazujúca na zabitého iránskeho generála Solejmáního.

Izraelský denník The Jerusalem Post v pondelok oznámil, že jeho webová stránka sa stala terčom hackerského útoku. Na stránke sa namiesto spravodajského obsahu zobrazovala ilustrácia odkazujúca na zosnulého iránskeho generála Kásema Solejmáního, ktorý zahynul presne pred dvomi rokmi – 3. januára 2020 – pri útoku amerického bezpilotného lietadla neďaleko letiska v Bagdade, píšu agentúry Reuters a AP.

Ilustrácia zobrazovala predmet – pripomínajúci guľku alebo raketu – vystreľujúci z prsteňa, čo je podľa agentúry Reuters zjavný odkaz na šperk, ktorý zvykol nosiť práve Solejmání. Ilustrácia tiež zobrazovala explodujúci objekt pripomínajúci areál v oblasti Negevskej púšte na juhu Izraela, ktorý je spájaný s nepriznaným izraelským programom jadrových zbraní.

„Sme si vedomí hacknutia našej webovej stránky, ktorý obsahoval vyhrážku adresovanú Izraelu,“ napísal The Jerusalem Post na Twitteri. Ako pripomína agentúra AP, prevádzku webovej stránky sa neskôr podarilo obnoviť. Denník tiež pripomenul, že jeho stránka sa stala terčom útoku Iránom podporovaných hackerov aj v roku 2020.

Izrael, ktorý je blízkym spojencom USA, pokladá Irán za svojho najväčšieho nepriateľa. Spojené štáty a Irán sa po útoku amerického dronu v Iraku z 3. januára dostali na pokraj vojny. Irán na zabitie Kásema Solejmáního reagoval opakovanými raketovými útokmi na iracké základne, na ktorých boli umiestnení americkí vojaci.

Irán takisto vydal zatykač na Donalda Trumpa, ktorý útok na iránskeho generála označil za odvetu na vlnu útokov na americké ciele v Iraku. Solejmání velil elitným jednotkám al-Kuds, ktoré vykonávajú operácie v zahraničí, a bol považovaný za hlavného strojcu stratégie rozširovania iránskeho vplyvu po celom Blízkom východe.

Ďalšie články od admin
Ďalšie články
O čom je spor medzi Albánskom a Iránom? Môže za to skupina Ľudových mudžahedínov

O čom je spor medzi Albánskom a Iránom? Môže za to skupina Ľudových mudžahedínov

Tento mesiac vyvrcholil dlhoročný spor medzi Albánskom a Iránom. "Počítačové systémy štátnej polície zasiahol 9. septembra kybernetický útok. Podľa prvotných informácií ho spáchali tí istí aktéri, ktorí v júli zaútočili na systémy verejných a vládnych služieb v krajine," uviedlo albánske ministerstvo vnútra vo vyhlásení deň po čerstvom útoku.