Práve teraz – 03.01. 2022 10:19

Polícia vyšetruje napadnutie kňaza v Bardejove. Má ísť o trestný čin výtržnictva, páchateľovi hrozia tri roky odňatia slobody.

Polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu výtržníctva v súvislosti s napadnutím kňaza v Bardejove.

Ako TASR informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová, v sobotu (1. 1.) dopoludnia bol napadnutý 26-ročný kňaz počas slúženia liturgie v gréckokatolíckom chráme v Bardejove.

„Muž rukou udrel kňaza do ramena. Napadnutý kňaz neutrpel žiadne zranenia, k útoku však došlo na mieste verejnosti prístupnom,“ povedala Ligdayová s tým, že zákon pri tomto trestnom čine stanovuje pre páchateľa trestnú sadzbu odňatia slobody až na tri roky.

(tasr)

Ďalšie články od admin
Ďalšie články
Heger: Pokiaľ EÚ Slovensku s energiami nepomôže, zoštátni elektrinu

Heger: Pokiaľ EÚ Slovensku s energiami nepomôže, zoštátni elektrinu

Opatrenia na riešenie vysokých cien energií prijaté na úrovni ministrov krajín EÚ zodpovedných za energetiku Slovensku nepomôžu, a preto sme boli proti ich prijatiu. Pokiaľ EÚ Slovensku nepomôže uvoľnením nevyužitých eurofondov na dotovanie cien energií, prípadne sa ostatné štáty so Slovenskom dobrovoľne nepodelia s mimoriadnym zdanením energií, štát znárodní vyrobenú elektrinu. V piatok to na brífingu povedal premiér Eduard Heger (OĽaNO).