Práve teraz – 03.01. 2022 20:40

V decembri dosiahla najnižšia teplota -23 stupňov, namerali ju v Podolínci.

December 2021 sa skončil na Slovensku po teplotnej stránke ako normálny až nadnormálny, čiže teplý. Skonštatoval to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) v rámci predbežného klimatologického zhodnotenia mesiaca december.

Meteorológovia na sociálnej sieti skonštatovali, že najnižšia teplota vzduchu bola nameraná 27. decembra v Podolínci, a to -23,3 stupňa Celzia. Pod -20 stupňov klesla teplota aj v Červenom Kláštore, Poprade, Plavči, Rabči, Novoti, Habure a na Lomnickom štíte. Najvyššiu teplotu namerali na meteorologickej stanici Bratislava – letisko 31. decembra, teplota vystúpila na 16,9 stupňa.

Najvyššia priemerná teplota bola 2,5 stupňa na meteorologickej stanici Bratislava – letisko a najnižšia priemerná mesačná teplota vzduchu bola -4,4 stupňa v obci Stratená – Dobšinská ľadová jaskyňa.

December bol zrážkovo podnormálny (suchý) až nadnormálny (vlhký). Najnižší mesačný úhrn zrážok bol 22,2 milimetra vo Švedlári. Najvyšší mesačný úhrn zrážok bol nameraný v obci Remetské Hámre, a to 123,8 milimetra.

(tasr)

Ďalšie články od Mária Koterbová
Ďalšie články
Ničivé ruské rakety Sarmat vyrábajú aj stroje českých podnikov. Firmy ich vraj dodali ešte pred anexiou Krymu

Ničivé ruské rakety Sarmat vyrábajú aj stroje českých podnikov. Firmy ich vraj dodali ešte pred anexiou Krymu

Sibírska továreň v meste Krasnojarsk vyrába podľa Kremľa rakety schopné zasiahnuť akýkoľvek cieľ na Zemi. Tieto medzikontinentálne rakety schopné niesť jadrové hlavice majú názov Sarmat. Produkcia v továrni sa uskutočňuje aj za pomoci českých strojov. Výrobca tvrdí, že ich závodu, ktorého ešte v lete oficiálne uvádzal ako partnera, doviezol ešte pred rokom 2014, teda pred anexiou Krymu.