Práve teraz – 04.01. 2022 07:43

Zrážky medzi ozbrojenými skupinami v Kolumbii si vyžiadali viac ako 20 obetí. Zapojili sa do nich už demobilizované gerily Revolučných ozbrojených síl Kolumbie.


Viac ako 20 osôb prišlo o život počas nedeľňajších zrážok medzi ozbrojenými skupinami na viacerých miestach v provincii Arauca na východe Kolumbie – na hraniciach s Venezuelou. Informovali o tom v pondelok agentúry AP a DPA.

Kolumbijské ministerstvo obrany uviedlo, že o život prišlo najmenej 23 osôb.

Hovorca kolumbijskej vlády Edgar Guzmán na Twitteri odsúdil tieto strašné činy, ku ktorým došlo počas zrážok bojovníkov Národnej oslobodzovacej armády (ELN) a skupín, ktoré tvoria bývalí príslušníci už demobilizovaných geríl Revolučných ozbrojených síl Kolumbie (FARC).

Kolumbiu už viac ako 50 rokov sužuje ozbrojený konflikt medzi ľavicovými a pravicovými polovojenskými skupinami, pripomína DPA.

(tasr)

Ďalšie články od admin
Ďalšie články
Ničivé ruské rakety Sarmat vyrábajú aj stroje českých podnikov. Firmy ich vraj dodali ešte pred anexiou Krymu

Ničivé ruské rakety Sarmat vyrábajú aj stroje českých podnikov. Firmy ich vraj dodali ešte pred anexiou Krymu

Sibírska továreň v meste Krasnojarsk vyrába podľa Kremľa rakety schopné zasiahnuť akýkoľvek cieľ na Zemi. Tieto medzikontinentálne rakety schopné niesť jadrové hlavice majú názov Sarmat. Produkcia v továrni sa uskutočňuje aj za pomoci českých strojov. Výrobca tvrdí, že ich závodu, ktorého ešte v lete oficiálne uvádzal ako partnera, doviezol ešte pred rokom 2014, teda pred anexiou Krymu.