Práve teraz – 04.01. 2022 14:39

Gazprom znížil tranzit plynu cez Ukrajinu. Objemy, v ktorých sa plyn prečerpáva cez jej územie, klesli na takmer dvojročné minimum.

Ruská plynárenská spoločnosť Gazprom znížila tranzit plynu cez Ukrajinu na 52,5 milióna metrov kubických denne. Na Ukrajine očakávajú, že v budúcnosti bude pokles tranzitu pokračovať. Referuje o tom web kp.ru.

Objemy, v ktorých sa plyn prečerpáva cez územie Ukrajiny, klesli na takmer dvojročné minimum. Ako prostredníctvom sociálnej siete Facebook uviedol Serhij Makogon, generálny riaditeľ prevádzkovateľa ukrajinského systému prepravy plynu, objemy čerpania začali klesať začiatkom roku 2022.

„Tranzit zemného plynu z Ruska sa 3. januára 2022 znížil na 52,5 milióna metrov kubických za deň, i keď je zarezervovaný objem 109,6 milióna metrov kubických denne,“ vyhlásil Makogon, ktorý očakáva, že pokles tranzitu bude pokračovať. Zároveň dodal, že Gazprom tento pokles nezdôvodnil.

Ako už skôr napísal web kp.ru, v januári 2022 výrazne klesol tok ruského plynu cez územie Ukrajiny smerom na Slovensko. Odvolávajúc sa na údaje slovenského prepravcu plynu Eustream, objem dodaného plynu sa znížil trojnásobne.

(sita)

 

Ďalšie články od admin
Ďalšie články