Práve teraz – 04.01. 2022 17:27

Zatiaľ nie je potrebné sprísňovať opatrenia v súvislosti s variantom omikron, vyhlásil britský minister zdravotníctva.

Sajid Javid v utorok uviedol, že v „aktuálnych dátach nie je nič, čo by naznačovalo, že vláda potrebuje sprísniť opatrenia“. Zároveň však dodal, že v súvislosti s rastúcim počtom prípadov variantu omikron „je ešte príliš skoro na to vedieť, ako sa nemocnice s novým variantom vysporiadajú“. Informovala o tom agentúra Reuters.

Sajid Javid po návšteve očkovacieho centra na juhu Londýna novinárom povedal, že nemocnice zažívajú „neuveriteľne náročné obdobie“, pretože počet prípadov variantu omikron „prudko vzrástol“ aj medzi staršími ľuďmi. Viaceré nemocničné zariadenia navyše hlásia nedostatok pracovníkov.

„Miera infekcie je veľmi, veľmi vysoká. V tomto momente však zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by sme sa mali vzdať plánu B,“ vyhlásil Javid.

Minister na záver brífingu zdôraznil, že krajina aktuálnu vlnu pandémie prekoná len pomocou očkovania posilňujúcimi tretími dávkami.

(tasr)

Ďalšie články od admin
Ďalšie články
Ničivé ruské rakety Sarmat vyrábajú aj stroje českých podnikov. Firmy ich vraj dodali ešte pred anexiou Krymu

Ničivé ruské rakety Sarmat vyrábajú aj stroje českých podnikov. Firmy ich vraj dodali ešte pred anexiou Krymu

Sibírska továreň v meste Krasnojarsk vyrába podľa Kremľa rakety schopné zasiahnuť akýkoľvek cieľ na Zemi. Tieto medzikontinentálne rakety schopné niesť jadrové hlavice majú názov Sarmat. Produkcia v továrni sa uskutočňuje aj za pomoci českých strojov. Výrobca tvrdí, že ich závodu, ktorého ešte v lete oficiálne uvádzal ako partnera, doviezol ešte pred rokom 2014, teda pred anexiou Krymu.