Práve teraz – 05.01. 2022 15:12

Brazílskeho prezidenta prepustili po dvoch dňoch z nemocnice. Bolsonaro bol hospitalizovaný dva dni.

Brazílskeho prezidenta Jaira Bolsonara prepustili v stredu ráno z nemocnice v meste Sao Paulo a pri odchode sa prihovoril novinárom čakajúcim pred zdravotníckym zariadením. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Bolsonaro bol hospitalizovaný dva dni po tom, čo ho postihla črevná obštrukcia, ktorá ho donútila skrátiť dovolenku. V utorok lekársky tím, ktorý naňho dohliada, vylúčil potrebu operácie.

Brazílsky prezident (66) podstúpil v minulosti už štyri operácie, ktoré boli následkom útoku z roku 2018, keď ho počas predvolebnej kampane bodli do brucha. Vtedy ho operoval doktor António Luiz Macedo, ten istý lekár, ktorý sa odvtedy o Bolsonara stará.

Bolsonaro je prezidentom od roku 2019.

Politik sa v zmienenej nemocnici v Sao Paule liečil na črevnú obštrukciu už v júli 2021, keď ho hospitalizovali pre bolesti brucha a neustále štikútanie. Lekári aj vtedy zvažovali, že ho budú operovať, nakoniec sa však pre tento zákrok nerozhodli. Niekoľko dní Bolsonaro prijímal výživu cez zavedenú hadičku. Krátko po tom, ako sa vrátil k normálnemu prijímaniu potravy, ho z nemocnice prepustili.

(tasr)

Ďalšie články od Tomáš Pilz
Ďalšie články