Práve teraz – 05.01. 2022 16:35

Palestínčan s americkým občianstvom dostal dve doživotia za vraždu Izraelčana. Došlo k nej na západnom brehu Jordánu.

Izraelský vojenský súd v stredu odsúdil Palestínčana s americkým občianstvom na dva doživotné tresty a na peňažné tresty vo výške 1,7 milióna dolárov za vraždu židovského študenta na okupovanom palestínskom území západný breh Jordánu (Predjordánsko). Informovala o tom tlačová agentúra AFP.

„Obžalovaný si za tento prípad bude odpykávať celkovo dva doživotné tresty,“ rozhodol senát vojenského súdu, pozostávajúci z troch sudcov.

Muntassir Šalabí (44) bol vlani v auguste odsúdený za „úmyselné zabitie – čo sa rovná trestnému činu vraždy“. Dopustil sa ho v máji 2021, keď spustil streľbu do cestujúcich čakajúcich na autobusovej zastávke na dôležitej križovatke Tapuach v severnej časti Predjordánska. Križovatka sa nachádza v osade izraelských ortodoxných židov.

Pri útoku bol zabitý 19-ročný Jehuda Guetta, študent náboženského seminára v izraelskej osade Itamar (tiež v Predjordánsku), a zranenia utrpeli dvaja jeho priatelia.

Vojenský súd tiež nariadil, aby Šalabí vyplatil Guettovej rodine sumu rovnajúcu sa 484.000 dolárom, študentovi, ktorý ostal po strelných poraneniach ochrnutý, 323.000 dolárov a ďalšiemu študentovi, pri útoku ľahko zranenému, približne 6500 dolárov.

Armáda v júli zbúrala Šalabího dom v obci Turmusajjá severovýchodne od palestínskeho mesta Ramalláh v Predjordánsku, tento krok však odsúdili Spojené štáty.

(tasr)

Ďalšie články od admin
Ďalšie články
O čom je spor medzi Albánskom a Iránom? Môže za to skupina Ľudových mudžahedínov

O čom je spor medzi Albánskom a Iránom? Môže za to skupina Ľudových mudžahedínov

Tento mesiac vyvrcholil dlhoročný spor medzi Albánskom a Iránom. "Počítačové systémy štátnej polície zasiahol 9. septembra kybernetický útok. Podľa prvotných informácií ho spáchali tí istí aktéri, ktorí v júli zaútočili na systémy verejných a vládnych služieb v krajine," uviedlo albánske ministerstvo vnútra vo vyhlásení deň po čerstvom útoku.