Práve teraz – 05.01. 2022 17:58

Pes v tme trinásť hodín zohrieval svojho pána, kým ich zachránila horská služba. Muž mal nehodu na Nový rok v chorvátskom pohorí Velebit.

Záchranári v Chorvátsku velebia psa, ktorý chránil svojho zraneného majiteľa pred zamrznutím na zasneženej hore. V tme ho udržiaval v teple 13 hodín, kým sa mu nedostalo lekárskej pomoci.

„Priateľstvo a láska medzi človekom a psom nepozná hranice,“ napísala v utorok na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter regionálna horská služba a pridala i fotografiu psa ležiaceho na svojom pánovi na nosidlách.

Muž so psom mali nehodu na Nový rok večer v pohorí Velebit, ktoré sa tiahne pozdĺž chorvátskeho pobrežia Jadranského mora. Obaja sa v nadmorskej výške viac ako 1 700 metrov pošmykli a spadli asi o 150 metrov nadol.

Turista si vážne poranil nohu, ale aljašský malamut neutrpel žiadne zranenia a svojím telesným teplom sa snažil zahriať muža. Záchranári uviedli, že nočná operácia bola obzvlášť náročná pre sneh, ľad a polámané konáre stromov, ktoré blokovali prístup na miesto.

Na pátracej operácii sa podieľal dovedna 27-členný tím. „Na tomto príklade by sme sa všetci mohli naučiť, ako sa starať jeden o druhého,“ povedali záchranári.

(sita)

Ďalšie články od admin
Ďalšie články