Práve teraz – 05.01. 2022 21:56

Francúzsko hlási najviac nových prípadov covidu od začiatku pandémie. Krajina zintenzívňuje program očkovania, aby nemusela prijať žiadne „drastické nové obmedzenia“.

Francúzsko v stredu zaznamenalo rekord v počte nových prípadov COVID-19. V krajine pribudlo za uplynulých 24 hodín až 335.000 nových potvrdených prípadov nákazy. Oznámil to tamojší minister zdravotníctva Olivier Véran. Informovali o tom agentúry AFP a Reuters.

„Počet úmrtí na COVID-19 v nemocniciach vzrástol za uplynulých 24 hodín o 246 na 97.670. Celkový počet pacientov s covidom na jednotkách intenzívnej starostlivosti je 3695, pričom celkovo leží v nemocniciach vyše 20.000 pacientov,“ uviedol Véran.

AFP pripomína, že vo Francúzsku po prvý raz hlásili viac ako 300.000 nových prípadov za deň. Za utorok pribudlo 271.686 prípadov.

Reuters uvádza, že krajina podporuje zintenzívnenie svojho programu očkovania, aby nemusela prijať žiadne „drastické nové obmedzenia“.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron v rozhovore pre denník Le Parisien zverejnenom v utorok neskoro večer povedal, že chce „nahnevať“ neočkovaných ľudí tým, že im skomplikuje život natoľko, že sa nakoniec rozhodnú pre očkovanie. Šéf Elyzejského paláca zároveň nezaočkovaných Francúzov označil za nezodpovedných a nehodných toho, aby boli považovaní za skutočných občanov.

(tasr)

Ďalšie články od admin
Ďalšie články