Práve teraz – 06.01. 2022 17:45

Zriadenie a sfunkčnenie Najvyššieho správneho súdu považuje ministerka spravodlivosti Mária Kolíková za veľmi úspešný príbeh. Je presvedčená, že súd ešte len ukáže svoje kvality v najbližších rozhodnutiach. Ministerka to uviedla v rozhovore pre TASR.

„NSS spravil všetko pre to, aby začal riadne svoje fungovanie a činnosť a uchopil v celej šírke svoje kompetencie, ktoré má,“ zhodnotila Kolíková.

Kus práce podľa jej slov urobila aj Súdna rada SR v rámci výberového konania na posty sudcov. „Výberové konania sa uskutočnili bez zbytočného plytvania času. To znamená, že naozaj v krátkom čase po tom, ako sme mali právnu úpravu, NSS sa zriadil, a to skôr ako do roka a do dňa,“ pripomenula ministerka.

NSS začal fungovať 1. augusta 2021.

(tasr)

Ďalšie články od Mária Koterbová
Ďalšie články
Ničivé ruské rakety Sarmat vyrábajú aj stroje českých podnikov. Firmy ich vraj dodali ešte pred anexiou Krymu

Ničivé ruské rakety Sarmat vyrábajú aj stroje českých podnikov. Firmy ich vraj dodali ešte pred anexiou Krymu

Sibírska továreň v meste Krasnojarsk vyrába podľa Kremľa rakety schopné zasiahnuť akýkoľvek cieľ na Zemi. Tieto medzikontinentálne rakety schopné niesť jadrové hlavice majú názov Sarmat. Produkcia v továrni sa uskutočňuje aj za pomoci českých strojov. Výrobca tvrdí, že ich závodu, ktorého ešte v lete oficiálne uvádzal ako partnera, doviezol ešte pred rokom 2014, teda pred anexiou Krymu.