Práve teraz – 07.01. 2022 20:55

Počet prípadov nákazy koronavírusom vo svete prekročil hranicu 300 miliónov. Rekordné týždenné prírastky hlásilo celkovo 34 krajín.

Ukázal to výpočet tlačovej agentúry AFP založený na údajoch, ktoré poskytli zdravotnícke úrady jednotlivých štátov.

Odvtedy, čo nákazu prvýkrát zistili koncom roka 2019 v Číne, sa koronavírusom nakazilo celkovo 300.042.439 ľudí.

Počet prípadov nákazy od konca minulého roka stúpa v dôsledku rýchlo sa šíriaceho koronavírusového variantu omikron, ktorý prvýkrát identifikovali v Botswane a Juhoafrickej republike.

Za uplynulý týždeň vo svete celkovo nahlásili viac ako 13,5 milióna prípadov infekcie, v priemere 1.938.395 denne. Ide o masívny nárast o 64 percent oproti predchádzajúcemu sedemdňovému obdobiu.

Rekordné týždenné prírastky hlásilo celkovo 34 krajín: 18 z nich v Európe, sedem v Afrike a šesť v Latinskej Amerike a Karibiku. Rekordné čísla zaznamenali aj USA, Kanada a Austrália.

Za posledných sedem dní v súvislosti s ochorením COVID-19 zomrelo každý deň v priemere 6172 osôb, o tri percentá menej ako týždeň predtým. Významná časť menej závažných alebo asymptomatických prípadov covidu však zostáva neodhalená napriek zintenzívnenému skríningu v mnohých krajinách. Okrem toho sa metódy pri testovaní v jednotlivých krajinách líšia, všíma si AFP.

(tasr)

Ďalšie články od admin
Ďalšie články