Práve teraz – 09.01. 2022 17:42

V Izraeli zaočkovali za jeden týždeň už približne 254 000 ľudí štvrtou dávkou proticovidovej vakcíny, oznámilo v nedeľu tamojšie ministerstvo zdravotníctva. Ako píše agentúra DPA, izraelská vláda umožnila pred týždňom podanie druhej posilňovacej dávky ľuďom starším ako 60 rokov, zdravotníckemu personálu a ľudom s oslabenou imunitou.

Izraelský premiér Naftali Bennett v nedeľu ocenil vysoký záujem o štvrtú dávku medzi vyššie spomenutými skupinami obyvateľstva, čo podľa neho pomôže „zabrániť vysokej úmrtnosti a utrpeniu“. V dôsledku šírenia sa vysokonákazlivého koronavírusového variantu omikron v Izraeli prudko stúpa počet nakazených. Ministerstvo zdravotníctva hlásilo v sobotu rekordných 22.398 nových infekcií a v nedeľu viac ako 17 500.

Izraelské ministerstvo zdravotníctva pre rýchle šírenie nákazy aj medzi zdravotníkmi uvažuje, že umožní lekárom a zdravotným sestrám pracovať aj po pozitívnom teste na koronavírus, ak nemajú príznaky choroby, informovali izraelské médiá. V Izraeli stále nie je zaočkovaných 30 percent obyvateľstva a približne deväť percent sa dalo zaočkovať pred najmenej šiestimi mesiacmi, čo znamená, že im platnosť absolvovaného očkovania už vypršala.

(tasr)

Ďalšie články od Juraj Orolín
Ďalšie články