Práve teraz – 10.01. 2022 17:50

Preteky Okolo Slovenska dostali od Medzinárodnej cyklistickej únie vynikajúce hodnotenie. Udelila im najvyšší stupeň vo všetkých hodnotených parametroch.

Kvalita cyklistických pretekov Okolo Slovenska z roka na rok rastie. Svedčí o tom vysoká spokojnosť zo strany participujúcich tímov počas a bezprostredne po pretekoch ako aj hodnotenie zo strany Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI), ktoré organizátori dostali na úvod nového roka. Pretekom Okolo Slovenska udelila UCI najvyšší stupeň známky vo všetkých hodnotených parametroch. Informovala o tom tlačová správa Slovenského zväzu cyklistiky (SZC).

„Áčkové výsledky“ organizátori získali v každej hodnotenej položke. Tými sú celková organizácia, bezpečnosť, TV produkcia, ubytovanie pre tímy a divácka kulisa. Všetky oblasti boli hodnotené len pozitívne, najvyššou známkou, bez akejkoľvek námietky.  Najlepšia známka je vyjadrená zelenou farbou. Už druhý rok po sebe svieti v medzinárodnom rebríčku pri slovenských pretekoch vo všetkých parametroch len zelená farba.

„Celkovo to bola dobrá akcia, ktorú organizovali zanietení ľudia, pričom nič nebolo ponechané na náhodu. Verejnosť si vzala preteky k srdcu a užila si krásu cyklistických pretekov. Organizátori sa o všetko postarali a všetky malé problémy boli okamžite riešené. Fantastická spätná väzba od všetkých tímov, neboli žiadne problémy. Vynikajúce a bezpečné cestné preteky s dodržanými Covid protokolmi. Prvá trieda,“ uvádza v záverečnom zhrnutí pretekov Okolo Slovenska hodnotiaca správa UCI.

„Samozrejme, je to viac ako potešujúce. Organizačný tím sa každý rok snaží preteky šperkovať v rôznych oblastiach. Aj po organizačnej stránke, aj po mediálnej, aj z hľadiska atraktivity pre fanúšikov. Tento rok sme vďaka podpore zo strany vlády Slovenskej republiky mohli našu krásnu krajinu ukázať i prostredníctvom obrazoviek Eurosportu. Každý rok sa snažíme zvyšovať latku kvality, čo oceňujú mnohí, ktorí sa pretekov zúčastňujú pravidelne,“ neskrýval radosť z hodnotenia Peter Privara, generálny riaditeľ pretekov.

„V hodnotiacej správe sa dočítame len slová chvály a uznania. Nie je to jednoduché, dodržať predpísané protokoly, uspokojiť požiadavky na bezpečnosť, vyjsť v ústrety tak veľkým hviezdam, aké sme tu v posledných ročníkoch mali a zároveň priblížiť preteky čo najviac ľuďom. Dá sa to vďaka tímu ľudí, ktorí na tom pracujú celý rok, vďaka podpore partnerov našich pretekov. Týmto im z úprimného srdca chcem ešte raz poďakovať za prostriedky venované pretekom Okolo Slovenska. A samozrejme, dôležitú úlohu zohrávala i výborná spolupráca s Policajným zborom SR, s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu, Ministerstvom dopravy a organizáciou Slovakia travel. Už teraz aktívne pracujeme na novom ročníku, a urobíme znova maximum pre výborný priebeh podujatia,“ citovala Privaru tlačová správa SZC.

(tasr)

Ďalšie články od admin
Ďalšie články
Ničivé ruské rakety Sarmat vyrábajú aj stroje českých podnikov. Firmy ich vraj dodali ešte pred anexiou Krymu

Ničivé ruské rakety Sarmat vyrábajú aj stroje českých podnikov. Firmy ich vraj dodali ešte pred anexiou Krymu

Sibírska továreň v meste Krasnojarsk vyrába podľa Kremľa rakety schopné zasiahnuť akýkoľvek cieľ na Zemi. Tieto medzikontinentálne rakety schopné niesť jadrové hlavice majú názov Sarmat. Produkcia v továrni sa uskutočňuje aj za pomoci českých strojov. Výrobca tvrdí, že ich závodu, ktorého ešte v lete oficiálne uvádzal ako partnera, doviezol ešte pred rokom 2014, teda pred anexiou Krymu.