Práve teraz – 12.01. 2022 11:22

Novým šéfom Národnej kriminálnej agentúry bude Ľubomír Daňko. Policajnými viceprezidentmi sa stanú Branko Kišš a Damián Imre.

Na dnešnej tlačovej besede to potvrdil dočasne poverený prezident Policajného zboru Štefan Hamran, na ktorej predstavil nové vedenie polície.

Branko Kišš pôsobil ako riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) po tom, ako dočasný šéf polície vymenil Evu Kurayovú. V Policajnom zbore slúži viac ako 26 rokov a Hamran ho pozná po odbornej stránke viac ako 10 rokov. „Jeho výsledky svedčia o tom, aký prístup mal k policajnej práci, čo sledoval počas výkonu svojho povolania a nemám najmenšie pochybnosti, že to bo verejný záujem. Neboli to záujmy oligarchov, politikov alebo akýkoľvek neoprávnených osôb,“ povedal Hamran s tým, že Kišš pracoval ako vyšetrovateľ.

Damián Imre je Hamranov dlhoročný spolupracovník. „Je to človek, ktorý pracoval na Úrade hraničnej a cudzineckej polície, v podstate na identickom poste ako ja, keď som tam pôsobil. Bol to národný expert pre azyl a migráciu,“ vysvetlil Hamran. Kišš neskôr prešiel na Útvar osobitného určenia PZ, kde pôsobí vo funkcii veliteľa zahraničnej jednotky. Policajný prezident zdôraznil, že nový viceprezident má silný morálny kompas.

Ľubomír Daňko je dlhoročný príslušník Národnej kriminálnej agentúry. Podľa medializovaných informácií bol Ľubomír Daňko policajným vyšetrovateľom, pracoval aj ako vedúci tímu Očistec po zadržaní a obvinení vyšetrovateľa Jána Č., neskôr bol poverený riadením bratislavského odboru NAKA. „Myslím si, že táto zostava môže produkovať výsledky, na ktoré naša spoločnosť dlhé roky čaká. Majú moju dôveru,“ uzavrel Hamran s tým, že očista PZ bude pokračovať aj na prezídiu a v krajských a okresných štruktúrach.

(sita)

Ďalšie články od admin
Ďalšie články
Ničivé ruské rakety Sarmat vyrábajú aj stroje českých podnikov. Firmy ich vraj dodali ešte pred anexiou Krymu

Ničivé ruské rakety Sarmat vyrábajú aj stroje českých podnikov. Firmy ich vraj dodali ešte pred anexiou Krymu

Sibírska továreň v meste Krasnojarsk vyrába podľa Kremľa rakety schopné zasiahnuť akýkoľvek cieľ na Zemi. Tieto medzikontinentálne rakety schopné niesť jadrové hlavice majú názov Sarmat. Produkcia v továrni sa uskutočňuje aj za pomoci českých strojov. Výrobca tvrdí, že ich závodu, ktorého ešte v lete oficiálne uvádzal ako partnera, doviezol ešte pred rokom 2014, teda pred anexiou Krymu.