Práve teraz – 12.01. 2022 13:15

Stáva sa pomerne často, že v prípade politicky exponovaných osôb má polícia a prokuratúra diametrálne odlišný pohľad na vec, vyhlásil policajný prezident Hamran v súvislosti so zrušením obvinenia a trestného stíhania predsedovi strany Smer – sociálna demokracia Robertovi Ficovi za podnecovanie.

„Dokonca sa nám stáva, že dozorujúci prokurátor ma identický pohľad na vec, ako vyšetrovateľ. Keď do toho vstúpi vyššia inštancia v rámci prokuratúry, tak otočí a má na to úplne iný pohľad,“ pokračoval Hamran a ako príklad použil zrušenie rozhodnutia o začatí trestného stíhania vo veci pytliactva. „Dozorujúci prokurátor preberal tú vec s naším vyšetrovateľom, dvaja sudcovia nezávisle od seba sa stotožnili s tým postupom a napriek tomu, keď to preberal krajský prokurátor, tak ako keby otočili a mali na to úplne iný názor. Celé to konanie považovali za nezákonné a neopodstatnené,“ uviedol Hamran.

V tomto prípade v októbri minulého roka unikli do médií videá, na ktorých sú na poľovníckej chate zachytení predseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico a člen predsedníctva Smeru-SD Robert Kaliňák s advokátmi obvineného exprezidenta polície či s oligarchom Miroslavom Bödörom. „Ak o tom prípade rozhoduje krajský prokurátor, ktorý je spolužiak jedného z aktérov na tej chate, tak mne to prípade ako konflikt záujmov. Najmä, ak podklady pripraví prokurátor, ktorý poľuje v susednom revíri,“ skonštatoval Hamran.

(sita)

Ďalšie články od admin
Ďalšie články
Ničivé ruské rakety Sarmat vyrábajú aj stroje českých podnikov. Firmy ich vraj dodali ešte pred anexiou Krymu

Ničivé ruské rakety Sarmat vyrábajú aj stroje českých podnikov. Firmy ich vraj dodali ešte pred anexiou Krymu

Sibírska továreň v meste Krasnojarsk vyrába podľa Kremľa rakety schopné zasiahnuť akýkoľvek cieľ na Zemi. Tieto medzikontinentálne rakety schopné niesť jadrové hlavice majú názov Sarmat. Produkcia v továrni sa uskutočňuje aj za pomoci českých strojov. Výrobca tvrdí, že ich závodu, ktorého ešte v lete oficiálne uvádzal ako partnera, doviezol ešte pred rokom 2014, teda pred anexiou Krymu.