Práve teraz – 12.01. 2022 15:50

Do ďalšej vlny vstupujeme s pomerne vysokou záťažou v nemocniciach. Uviedol riaditeľ Inštitútu zdravotných analýz.

Do ďalšej pandemickej vlny spôsobenej variantom omikron vstupujeme s pomerne vysokou záťažou v nemocniciach. Uviedol to na pravidelnej tlačovej konferencii k aktuálnej epidemickej situácii riaditeľ Inštitútu zdravotných analýz (IZA) Ministerstva zdravotníctva SR Matej Mišík. Upozornil tiež na to, že v rámci Európy už badať vysoký nárast prípadov nákazy variantom omikron.

Krajiny v okolí Slovenska do ďalšej vlny vstupujú postupne, šírenie extrémne infekčného variantu sa tak u nás ešte neprejavilo naplno. Do ďalšej vlny však podľa Mišíka vstupujeme s pomerne vysokou záťažou v nemocniciach. Stále sme neklesli pod hranicu 2 000 hospitalizovaných, pričom pripojenie na umelú pľúcnu ventiláciu je napojených približne 200 pacientov. Naďalej však počty infikovaných, ako aj hospitalizovaných klesajú. Stúpajú ale počty zaočkovaných, 6 z 10 dospelých Slovákov už bolo zaočkovaných aspoň jednou dávkou. Mišík zároveň informoval, že posilňujúcu tretiu dávku vakcíny už má 76 % obyvateľov nad 60 rokov.

Riaditeľ IZA zároveň zhrnul informácie za ustupujúcu delta vlnu, v ktorej sme mali celkovo 25-tisíc hospitalizovaných. Na vrchole vlny sa príjmy do nemocníc pohybovali na úrovni 135 pacientov denne. Za mesiac bolo hospitalizovaných spolu 4 900 ľudí neočkovaných proti ochoreniu COVID-19 a 1 230 zaočkovaných.

(sita)

 

Ďalšie články od admin
Ďalšie články
Ničivé ruské rakety Sarmat vyrábajú aj stroje českých podnikov. Firmy ich vraj dodali ešte pred anexiou Krymu

Ničivé ruské rakety Sarmat vyrábajú aj stroje českých podnikov. Firmy ich vraj dodali ešte pred anexiou Krymu

Sibírska továreň v meste Krasnojarsk vyrába podľa Kremľa rakety schopné zasiahnuť akýkoľvek cieľ na Zemi. Tieto medzikontinentálne rakety schopné niesť jadrové hlavice majú názov Sarmat. Produkcia v továrni sa uskutočňuje aj za pomoci českých strojov. Výrobca tvrdí, že ich závodu, ktorého ešte v lete oficiálne uvádzal ako partnera, doviezol ešte pred rokom 2014, teda pred anexiou Krymu.