Práve teraz – 13.01. 2022 11:38

Nemecké laboratóriá už narážajú pri PCR testoch na svoje kapacitné limity. Vysoký počet infekcií ide ruka v ruke s počtom testov.

Nemecké laboratóriá sú už na pokraji svojich kapacít v otázke vyhodnocovania výsledkov PCR testov. V rozhovore pre denník Rheinische Post to vo štvrtok povedal predseda nemeckého Združenia akreditovaných medicínskych laboratórií (ALM) Michael Müller. TASR prevzala túto informáciu od tlačovej agentúry DPA.

„Vysoký počet infekcií ide ruka v ruke s počtom vyhodnocovaných PCR testov. V súčasnosti nie je v tejto otázke určená takmer nijaká priorita. Laboratóriá v Nemecku už dosahujú svoje kapacitné limity,“ upozornil Müller. Podľa neho je dôležité, aby spolková republika pripravila novú testovaciu stratégiu.

Šéf vládneho krízového štábu na boj proti pandémii generálmajor Carsten Breuer vo štvrtok pre denník Süddeutsche Zeitung povedal, že zrejme bude potrebné určiť, ktoré skupiny populácie budú mať pri testovaní prednosť.

„Zamestnanci v kritickej infraštruktúre musia mať prednosť,“ povedal Breuer. Zároveň však dodal, že testovať sa musí plošne aj naďalej, pretože „potrebujeme čo najpresnejšie údaje o tom, ako nás aktuálna vlna pandémie zasahuje.“

Predseda zdravotníckeho výboru nemeckého Spolkového snemu (Bundestagu) Janosch Dahmen vo štvrtok vo vysielaní rozhlasovej stanice RBB-Inforadio pripustil, že je za uprednostňovanie PCR testov pre personál kritickej infraštruktúry, ako aj pre ťažko chorých.

„To však môže znamenať, že napríklad pri testovaní zadarmo dôjde k oneskoreniu posielania výsledkov PCR testov,“ povedal Dahmen a dodal, že situácia sa podľa neho zlepší až vtedy, keď sa dostane pod kontrolu prudko rastúci počet nových prípadov covidu.

(tasr)

Ďalšie články od admin
Ďalšie články
Ničivé ruské rakety Sarmat vyrábajú aj stroje českých podnikov. Firmy ich vraj dodali ešte pred anexiou Krymu

Ničivé ruské rakety Sarmat vyrábajú aj stroje českých podnikov. Firmy ich vraj dodali ešte pred anexiou Krymu

Sibírska továreň v meste Krasnojarsk vyrába podľa Kremľa rakety schopné zasiahnuť akýkoľvek cieľ na Zemi. Tieto medzikontinentálne rakety schopné niesť jadrové hlavice majú názov Sarmat. Produkcia v továrni sa uskutočňuje aj za pomoci českých strojov. Výrobca tvrdí, že ich závodu, ktorého ešte v lete oficiálne uvádzal ako partnera, doviezol ešte pred rokom 2014, teda pred anexiou Krymu.