Práve teraz – 13.01. 2022 21:20

Boj proti inflácii je kľúčový pre to, aby ekonomika USA mohla pokračovať v raste, uviedla členka rady guvernérov americkej centrálnej banky Lael Brainardová. Dostať infláciu, ktorá je najvyššia za takmer 40 rokov, pod kontrolu je „najdôležitejšou úlohou“ Fedu, aby zabezpečil pokračovanie aktuálnej expanzie ekonomiky, povedala Brainardová pred bankovým výborom Senátu v rámci svojho vypočúvania týkajúceho sa jej nominácie do funkcie viceprezidentky Fedu.

„Vidíme najprudšie oživenie rastu a pokles nezamestnanosti v rámci ktoréhokoľvek zotavovania ekonomiky za posledných päť desaťročí,“ uviedla Brainardová. „Inflácia je však príliš vysoká a pracujúci po celej krajine sa obávajú, kam až sa ich účty vyšplhajú. Naša menová politika sa sústredí na zníženie inflácie naspäť na 2 % pri zachovaní oživovania.“

(tasr)

Ďalšie články od Juraj Orolín
Ďalšie články
Ničivé ruské rakety Sarmat vyrábajú aj stroje českých podnikov. Firmy ich vraj dodali ešte pred anexiou Krymu

Ničivé ruské rakety Sarmat vyrábajú aj stroje českých podnikov. Firmy ich vraj dodali ešte pred anexiou Krymu

Sibírska továreň v meste Krasnojarsk vyrába podľa Kremľa rakety schopné zasiahnuť akýkoľvek cieľ na Zemi. Tieto medzikontinentálne rakety schopné niesť jadrové hlavice majú názov Sarmat. Produkcia v továrni sa uskutočňuje aj za pomoci českých strojov. Výrobca tvrdí, že ich závodu, ktorého ešte v lete oficiálne uvádzal ako partnera, doviezol ešte pred rokom 2014, teda pred anexiou Krymu.