Práve teraz – 15.01. 2022 18:04

Nezvestného Poliaka v Západných Tatrách nenašli ani po troch dňoch.

Pátranie po 58-ročnom poľskom turistovi, ktorý sa nevrátil z túry v Západných Tatrách, je zatiaľ neúspešné. Informovali o tom na svojej webovej stránke horskí záchranári.

„V Jamníckej doline našli batoh, ktorý po preverení u rodinných príslušníkov patrí hľadanému. Dvadsať záchranárov Horskej záchrannej služby (HZS) s piatimi psami prehľadávali celú oblasť, žľaby, priľahlé hrebene a sedlá. Hľadaného sa doposiaľ nepodarilo nájsť,“ informuje HZS.

HZS spustila pátranie po Poliakovi vo štvrtok (13. 1.). Predchádzajúci deň ráno sa vybral zo Zakopaného na výstup do oblasti hraničného hrebeňa. Podľa šetrenia sa mohol pohybovať v Západných Tatrách v časti od Volovca smerom na Bystrú.

Na záchrannej akcii sa zúčastnili záchranári oblastného strediska HZS Západné Tatry, Strediska lavínovej prevencie, školiaceho strediska, Riaditeľstva HZS a jeden dobrovoľný záchranár HZS. Pátranie vo štvrtok sťažovali mimoriadne zlé podmienky – silný vietor, mrznúci dážď, zlá viditeľnosť a zľadovatený terén. Poľskí záchranári hľadali pomocou vrtuľníka, dronu aj pozemne na poľskej strane Tatier. Rovnako neúspešne.

(tasr)

Ďalšie články od Mária Koterbová
Ďalšie články
Heger: Pokiaľ EÚ Slovensku s energiami nepomôže, zoštátni elektrinu

Heger: Pokiaľ EÚ Slovensku s energiami nepomôže, zoštátni elektrinu

Opatrenia na riešenie vysokých cien energií prijaté na úrovni ministrov krajín EÚ zodpovedných za energetiku Slovensku nepomôžu, a preto sme boli proti ich prijatiu. Pokiaľ EÚ Slovensku nepomôže uvoľnením nevyužitých eurofondov na dotovanie cien energií, prípadne sa ostatné štáty so Slovenskom dobrovoľne nepodelia s mimoriadnym zdanením energií, štát znárodní vyrobenú elektrinu. V piatok to na brífingu povedal premiér Eduard Heger (OĽaNO).