Práve teraz – 15.01. 2022 19:22

Kalmus s Greškom dnes zvesili tabuľu z Tisovej ulice vo Vavríne a zaniesli ju na políciu.

Výtvarník Peter Kalmus spolu s aktivistom Michalom Greškom dnes zvesili tabuľu s pomenovaním na Ulici Dr. Jozefa Tisu vo Varíne.

„Keďže sa už nemôžeme pozerať na túto bezmocnosť a hanbu vo verejnom priestore, rozhodli sme sa konať my a tabuľu s menom vojnového zločinca odstrániť a odniesť na okresné oddelenie Policajného zboru v Žiline,“ povedal pre Aktuality.sk Peter Kalmus.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) 23. decembra obvinila desiatich poslancov Obecného zastupiteľstva vo Varíne. Podľa informácií regionálneho portálu Žilina SP21 prišlo obvinenie po tom, ako odmietli zahlasovať za návrh poslaneckej kolegyne Lenky Tichákovej, ktorá žiada premenovanie Ulice Dr. Jozefa Tisu.

Ticháková sa už niekoľko rokov snaží dosiahnuť premenovanie tejto ulice. Ide o poslednú ulicu na Slovensku, ktorá nesie meno vtedajšieho predsedu Hlinkovej slovenskej ľudovej strany (HSĽS) a prezidenta prvej Slovenskej republiky (1938 – 1945). Poslankyňa za svoju aktivitu získala ocenenie Biela Vrana.

(mak)

Ďalšie články od Mária Koterbová
Ďalšie články
Ničivé ruské rakety Sarmat vyrábajú aj stroje českých podnikov. Firmy ich vraj dodali ešte pred anexiou Krymu

Ničivé ruské rakety Sarmat vyrábajú aj stroje českých podnikov. Firmy ich vraj dodali ešte pred anexiou Krymu

Sibírska továreň v meste Krasnojarsk vyrába podľa Kremľa rakety schopné zasiahnuť akýkoľvek cieľ na Zemi. Tieto medzikontinentálne rakety schopné niesť jadrové hlavice majú názov Sarmat. Produkcia v továrni sa uskutočňuje aj za pomoci českých strojov. Výrobca tvrdí, že ich závodu, ktorého ešte v lete oficiálne uvádzal ako partnera, doviezol ešte pred rokom 2014, teda pred anexiou Krymu.