Prihlásiť sa

Stíhačky F-16 na Slovensku nebudú ani v roku 2024. Naď to považuje za obrovské zlyhanie, hovorí dokument ministerstva obrany

140. schôdza vlády SR v Bratislave Jaroslav Naď. Foto: Jaroslav Novák/TASR

Kompetentní na ministerstve obrany vážne pochybujú, že Slovensko dokáže do budúceho roka pripraviť leteckú základňu Sliač na prijatie nových amerických stíhačiek F-16. Pokiaľ by sa to nepodarilo, išlo by podľa ministra obrany Jaroslava Naďa o obrovské zlyhanie. Vyplýva to z dokumentu ministerstva obrany, ktorý má Štandard k dispozícii.

Presnejšie: o obrovskom zlyhaní hovorí dovnútra, navonok sa minister Naď tvári, že je všetko v poriadku. Potvrdzuje to aj odpoveď jeho rezortu na našu otázku. „Odporúčame prehodnotiť Vaše zdroje, pretože informácie, ktoré uvádzate, sa nezakladajú na pravde. Na letisku prebieha množstvo projektov, ich dokončenie je prioritizované tak, aby v roku 2024 mohli Vzdušné sily Ozbrojených síl Slovenskej republiky plnohodnotne využívať lietadlá F-16,“ tvrdí ministerstvo obrany pre Štandard.


Ďakujeme, že čítate Štandard.

Získajte limitovaný bezplatný prístup k článkom vďaka vytvoreniu bezplatného účtu alebo sa prihláste a pokračujte v čítaní.

alebo

Neobmedzený prístup v rámci celého Štandardu. Možnosti predplatného

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami