Zmenu umožnilo nové všeobecne záväzné nariadenie (VZN) o podmienkach organizácie takýchto podujatí. Normu na svojom rokovaní koncom apríla prijali mestskí poslanci. „Mesto môže v zmysle zákona upraviť oznamovacie povinnosti pre organizovanie športových podujatí. Samospráva preto v nadväznosti na to prijala VZN," uviedol vedúci právnej kancelárie mesta Róbert Pietrik.
V zmysle VZN podľa neho môže mesto zúžiť, respektíve vylúčiť oznamovaciu povinnosť pre organizáciu športových akcií s účasťou do 300 ľudí, teda presne 299 účastníkov. Samospráva si v nadväznosti na prijatú normu môže od organizátora podujatia vyžiadať informácie v potrebnom rozsahu v medziach zákona.
Nariadenie sa nevzťahuje na rizikové podujatia, podujatia s osobitným režimom, konané mimo športoviska, ako i podujatia, na ktorých sa predpokladá účasť 300 a viac divákov.
(tasr)