Cyklisti si vychutnali raňajky na moste. Občerstvenie zmizlo za hodinu a pol

TRENČÍN –⁠ V rámci kampane Do práce na bicykli pripravilo mesto Trenčín 28. júna na železničnom moste prekvapenie v podobe občerstvenia.

Svoje vozidlá nechali doma. Foto: Mesto Trenčín

Svoje vozidlá nechali doma. Foto: Mesto Trenčín

Každý cyklista, kolobežkár alebo chodec si dnes určite prišiel na svoje. Na starom železničnom moste v rámci kampane Do práce na bicykli pripravilo mesto Trenčín malú pozornosť. Ocenení boli tí, ktorí pri ceste do práce nechali svoje vozidlo doma. Občerstvenie zmizlo za hodinu a pol.

Bojnická zoo zvyšuje ceny. Pozrite sa, koľko zaplatíte za vstupné

Mohlo by Vás zaujímať Bojnická zoo zvyšuje ceny. Pozrite sa, koľko zaplatíte za vstupné

Kampaň Do práce na bicykli, do ktorej je aktívne zapojená aj trenčianska samospráva, má pred sebou ešte 3 dni. V Trenčíne chodí počas júna do práce a späť 229 registrovaných tímov, ktoré vytvorilo 882 účastníkov.

Cesty si zaznamenávajú prostredníctvom stránky kampane. Do dnešného dňa najazdili na bicykli viac ako 108-tisíc kilometrov, chôdzou prešli viac ako 2 400 kilometrov a verejnou dopravou takmer 14-tisíc kilometrov.

Kauza stránky potratari.com je excelentným príkladom (nielen) progresívnych konšpirácií a zveličovania

Mohlo by Vás zaujímať Kauza stránky potratari.com je excelentným príkladom (nielen) progresívnych konšpirácií a zveličovania

„Príjemným prekvapením pre Trenčín je aj víťazstvo samosprávy v žrebovaní o nové cyklostojisko alebo jedinečné solárne svietidlá zabudované priamo do cyklotrasy, ktoré ju osvetlia počas noci. Podmienku účasti v žrebovaní, ktorou bolo aspoň 100 zaregistrovaných súťažiacich v samospráve, splnilo až 29 samospráv a medzi nimi aj Trenčín. Tri vyžrebované samosprávy nezískajú len stojiská alebo solárne svietidlá, ale aj ich kompletnú inštaláciu na miesto, ktoré si samé vyberú. O všetko potrebné sa postará Nadácia Slovenskej sporiteľne, hlavný partner kampane Do práce na bicykli,“ uviedlo mesto v tlačovej správe.