Prihlásiť sa

Atmosféra letného kina. Filmová klasika, deka, pivo a vetrom zvlnené plátno.

Letne kino Kuchajda 4 top Letné kino Kuchajda. Foto: FB letné kino Kuchajda

Od teplých dní a nocí očakávame špecifické zážitky a to sa týka aj výberu filmov. Dôležitú úlohu hrá aj fenomén letného kina – tú správnu atmosféru filmovému zážitku dodávajú hviezdy na oblohe a komáre.

Je veľa zoznamov osvedčených letných hitov. V tom mojom nemôže chýbať obrovská postava Škopkovej a vlaku, ktorý v Hošticiach nezastavuje. Film Slunce, seno, jahody má potrebné atribúty – trocha nadsadenú, ale stále autentickú dedinskú letnú atmosféru, zapamätateľné postavy a hlášky, ktoré poznajú tisícky ľudí, čo im nebráni, aby si film pozreli znova a znova. Dá sa mu vyčítať príšerná hudba či čudný strih, ale jedno sa Zdeňkovi Troškovi uprieť nedá – kongeniálne spojenie hercov s amatérmi priamo z Hoštíc. Z filmu vyžaruje atmosféra radosti a hravosti. Letné komédie nemusia mať nejaký zmysluplný dej. Dojivosť kráv a banálna romanca Vencu a Blaženy nezaujmú, našu pozornosť zamestnajú skôr vtipy a hlášky. Som presvedčená, že spálňové dialógy Škopka a Škopkovej sú koncentrátom nejednej manželskej skúsenosti.


Ďakujeme, že čítate Štandard.

Získajte limitovaný bezplatný prístup k článkom vďaka vytvoreniu bezplatného účtu alebo sa prihláste a pokračujte v čítaní.

alebo

Neobmedzený prístup v rámci celého Štandardu. Možnosti predplatného

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami