„Primátor mesta Poprad Anton Danko zareagoval na nedávne lúpežné prepadnutie v staničnom parku prijatím opatrení, ktorých cieľom je minimalizovať bezpečnostné riziká a zvýšiť bezpečnosť obyvateľov i turistov pohybujúcich sa v tejto lokalite,“ uvádza sa na facebookovej stránke mesta Poprad. V parku, kde sa nachádzajú pamätníky Červenej armády a Československého armádneho zboru boli ostrihané vysoké kríky a odstránené konáre stromov, ktoré zacláňali vo výhľade bezpečnostným kamerám.

Z parku bola odstránená aj väčšia časť lavičiek. „Podľa zistení príslušníkov mestskej polície práve tieto lavičky slúžili kriminálnym a asociálnym živlom ako miesto, kde sa grupovali za účelom obťažovania okoloidúcich, ale aj vykonávania iných protispoločenských činností, neraz aj za vzbudzovania verejného pohoršenia,“ uvádza sa ďalej na stránke mesta. Lavičky však neskončia na smetisku, ale budú premiestnené do iných lokalít v meste, podľa žiadostí obyvateľov mesta.
Mestská polícia by mala v parku vykonávať zvýšený dohľad. Priestor pred železničnou stanicou v Poprade je už dlhodobo miestom, kde sa schádzajú bezdomovci, ale i neprispôsobiví. Často sa stáva, že obťažujú okoloidúcich, nezriedka sú pod vplyvom alkoholu a svojím správaním budia verejné pohoršenie.