Prihlásiť sa

Liga majstrov je pre slovenské kluby priveľa, Európska liga by mohla vyjsť

ŠK Slovan Bratislava - Maccabi Haifa Hráči Slovana po prehre 1:2 v prvom zápase 3. predkola Ligy majstrov. Foto: Martin Baumann/TASR

Slovensko tento rok nebude mať svojho zástupcu v skupinovej fáze Ligy majstrov. Opäť. Slovami Remarqua: Na západe nič nové. Vzhľadom na európsky koeficient sa o postup medzi najprestížnejšiu spoločnosť usiloval iba jeden náš klub – majster Slovan Bratislava. Bojoval udatne, čo mu sily stačili, no napokon padol na rozpálenej izraelskej pôde. Konečnou pre belasých bolo tretie predkolo, stopku im vystavil tím Maccabi Haifa.

Hneď na úvod treba povedať, že ak sa má niekto zo Slovenska do skupiny Ligy majstrov v súčasnosti dostať, tak je to rozhodne Slovan Bratislava. Klub v uplynulých rokoch spravil výrazný progres. Z vyhnanstva na „interistických“ Pasienkoch sa vrátil na nové Tehelné pole, angažoval najúspešnejšieho slovenského trénera, zostavil silný káder a prilákal fanúšikov na štadión.


Ďakujeme, že čítate Štandard.

Získajte limitovaný bezplatný prístup k článkom vďaka vytvoreniu bezplatného účtu alebo sa prihláste a pokračujte v čítaní.

alebo

Neobmedzený prístup v rámci celého Štandardu. Možnosti predplatného

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami