Prihlásiť sa

Zatiaľ za vás nikto u zubára účet nezaplatí. Dalo by sa to zmeniť

pexels-karolina-grabowska-6627413 Zubné ošetrenie. Ilustračná foto. Zdroj: pexels.com / Karolina Grabowska

Pre mnohých Slovákov je návšteva u zubára nočnou morou. A kým v minulosti sa človek skôr obával bolesti zo zákroku, teraz je to skôr strach zo sumy na účte, ktorú bude musieť po ošetrení zaplatiť. „Povedali mi, že budem potrebovať implantát. Chcela by som sa spýtať tých, čo si ho dávali robiť, koľko to stálo?“ Pýta sa jedna z diskutujúcich na sociálnej sieti. Odpovede sú rôzne, no menej ako tisíc eur to pravdepodobne už v žiadnej stomatologickej ambulancii nestojí. A aj pri nenáročných ošetreniach si pacient často musí pripraviť niekoľko stovák.

Riešením by bolo takzvané doplnkové zdravotné poistenie. V súvislosti s ním vypracoval Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou prieskum verejnej mienky, z ktorého vyplýva, že by ľudia na Slovensku oň záujem skutočne mali. A predovšetkým v rámci stomatológie. „Až 50 percent respondentov by využilo pripoistenie v poskytovaní zdravotnej starostlivosti o zuby,“ informuje úrad o výsledkoch aprílovej ankety.


Ďakujeme, že čítate Štandard.

Získajte limitovaný bezplatný prístup k článkom vďaka vytvoreniu bezplatného účtu alebo sa prihláste a pokračujte v čítaní.

alebo

Neobmedzený prístup v rámci celého Štandardu. Možnosti predplatného

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami