Michalovčanov neľútostne ozbíjala aj Podbrezová

MICHALOVCE – V ôsmom kole Niké ligy podľahol posledný celok tabuľky MFK Zemplín Michalovce Železiarňam Podbrezová vysoko 1 : 5 (1 : 2).

Hráči Podbrezovej sa v Michalovciach radovali až päťkrát

V trinástej minúte Ružinskému nahnal strach Bajo. Z veľmi dobrej pozície v pokutovom území však neumiestnil pokus k ľavej žrdi. V 16. minúte Žofčák odcentroval k zadnej tyči Jeřábkovi, ktorý hlavou nabil do stredu pokutového územia Marjanovičovi – 1 : 0. V 18. minúte mal po rohu šancu Jeřábek, keď prudkú ranu poslal iba do brvna Ludhovej brány. V 20. minúte Blahút vypálil k ľavej žrdi a Ružinský nemal šancu – 1 : 1. V 38. minúte Podbrezovú podržal Ludha; zastreľoval sa Marcin. V 41. minúte Assinor nastavil hlavu spoza Marjanoviča a Kováčikov center premenil na gól – 1 : 2.

V 55. minúte Bajova obaľovačka minula pravú tyč Ružinského brány. V 57. minúte sa v dobrej pozícii ocitol Marcin, no napálil to nad ľavú spojnicu. V 62. minúte Ružinský vyboxoval na roh tvrdú strelu Galčíka. V 71. minúte si Kabongo poradil s tromi hráčmi Michaloviec a Ružinský kapituloval opäť – 1 : 3. V 76. minúte Marcin pohorel na Ludhovi a Zubairovej strele nastavil chrbát Bartoš. V 79. minúte Kováčikov projektil ako z dela z veľkej diaľky zapadol do pravej časti bránky – 1 : 4. V nadstavenom čase sa utešeným streleckým pokusom prezentoval Okunola – 1 : 5. Michalovce prehrali s Podbrezovou o štyri góly.