Prihlásiť sa

Odmietajú sympatie ku krajnej pravici, označujú sa za ľavičiarov. Sú muzikanti z Rammsteinu toxickí?

Frontman skupiny Rammstein Till Lindenmann. FOTO TASR/DPA Frontman skupiny Rammstein Till Lindenmann. FOTO TASR/DPA

„Ženy stáli trpezlivo v rade pred hotelovými izbami hudobníkov Rolling Stones, kým sa nedostali dovnútra. Len si to predstavte: Stáli v rade! Niečo podobné je už v dnešnej dobe nemožné. Aj technicky. Teraz musíte zasunúť kartu od svojej izby do štrbiny vo výťahu. Inak sa nikam nedostanete. Ako sa majú tie ženy dostať na poschodie? Koľkokrát som rád, že sa sám dostanem do izby,“ poznamenáva klávesista skupiny Rammstein Christian Lorenz v knihe Svet dnes oslavuje narodeniny (2017). Ako sa hovorí, tento výrok ho prišiel draho.

Rammsteinovci asi predsalen našli spôsob, ako ženám vstup umožniť. Kým to nevzali do rúk právnici kapely, mohli sme o ich spôsoboch čítať celé týždne vo svetovej tlači. Právnici však dosiahli, že Spiegel a Süddeutsche Zeitung zmenili reportovanie, a koncom augusta berlínske štátne zastupiteľstvo celé konanie zastavilo. Kde sa stala chyba? Alebo sa žiadna nestala a my sme sa – ako tvrdia niektorí novinári – dočkali prelomového objavu?


Ďakujeme, že čítate Štandard.

Získajte limitovaný bezplatný prístup k článkom vďaka vytvoreniu bezplatného účtu alebo sa prihláste a pokračujte v čítaní.

alebo

Neobmedzený prístup v rámci celého Štandardu. Možnosti predplatného

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami