Prihlásiť sa

Dokumentárna dráma Hranica: Na jednej strane stoja ozbrojenci, na druhej ľudia na úteku. A hľadia si do očí

Film Hranica získal na 80. ročníku medzinárodného festivalu kinematografie v Benátkach Zvláštnu cenu poroty. Ocenenie patrí k najprestížnejším na svete. Zdroj: reprofoto YouTube Film Hranica získal na 80. ročníku medzinárodného festivalu kinematografie v Benátkach Zvláštnu cenu poroty. Ocenenie patrí k najprestížnejším na svete. Zdroj: reprofoto YouTube

Migrácia je jeden z najväčších svetových problémov. Už dnes je jasné, že stojíme iba na jej začiatku. Vojny a klimatické zmeny  rinútia k opusteniu svojej krajiny stámilióny ľudí. Mnohí z nich pôjdu do Európy.

Sýrska rodina cestuje za príbuzným do Švédska a učiteľka z Afganistanu má ako cieľovú krajinu Poľsko. Prídu do Bieloruska. Tamojší prezident sa zdá veľkorysý a umožňuje tranzit cez svoju krajinu. Výsledok tejto cesty je tragédia. Na bielorusko-poľskej hranici uviazli tisíce utečencov. Pohraničníci ich ženú z jednej krajiny do druhej a zasa späť. Nechce ich ani Poľsko, ani Bielorusko. Stali sa hybridnou zbraňou a politickým nástrojom.


Ďakujeme, že čítate Štandard.

Získajte limitovaný bezplatný prístup k článkom vďaka vytvoreniu bezplatného účtu alebo sa prihláste a pokračujte v čítaní.

alebo

Neobmedzený prístup v rámci celého Štandardu. Možnosti predplatného

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami